Arkeolog Prof. Dr. Adnan Diler, Bodrum’da Anıldı

Arkeolog Prof. Dr. Adnan Diler, Bodrum’da Anıldı

Geçtiğimiz yıl arkeoloji dünyasının acı kayıpları arasında yer alan ve aralık ayında vefat eden ünlü arkeolog Prof. Dr. Adnan Diler, Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle anıldı.

20233 yılının aralık ayında katbettiğimiz Prof.Dr. Adnan Diler, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle anıldı.

Anma törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı temsilen Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Diler’in ailesi, meslektaşları, çalışma arkadaşları, öğrencileri, dostları ve sevenleri katıldı.

Anma programı, Prof. Dr. Adnan Diler’in özgeçmişinin Doç. Dr. Ufuk Çörtük tarafından okunmasıyla başladı. Ardından, “Arkeolojiye Adanmış Bir Ömür: Adnan Diler” adlı video gösterimi ve Doç. Dr. Bekir Özer’in “Lelegler; Bodrum ve Adnan Hoca” sunumuyla devam etti.

Törende, Diler’in meslektaşları Prof. Dr. Suat Ateşlier ve Prof. Dr. Mustafa Bulat ile ailesi adına eşi Melike Diler ve kardeşi Süheyla Diler, yaptıkları konuşmalarda Adnan Diler’in herkese örnek olan eğitimci kişiliğine vurgu yaptılar.

Başkan Vekili Emel Çakaloğlu yaptığı konuşmada, Adnan Diler’in arkeolojiye olan tutkusunu ve Bodrum arkeolojisine yaptığı katkıları vurgulayarak, özellikle Pedasa antik kentindeki çalışmalarının önemine dikkat çekti.

Anma programı, Pedasa Antik Kenti gezisiyle son buldu.

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar