Heritage İstanbul 2019'un ziyaretçi sayısı 10 bini aştı

Heritage İstanbul 2019'un ziyaretçi sayısı 10 bini aştı

11-13 Nisan tarihleri arasında 4. Kez gerçekleştirilen Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı Heritage İstanbul, kültür atölyeleri, kültürel miras sohbetleri, fuar alanı ve konferans salonu etkinlikleri ile sektörde rolü bulunan tüm kesimleri bir araya getirmeyi başardı.

100’e yakın konuşmacıyı, 15 ülkeden 50, toplamda 200’e yakın firma katılımcısını ağırladı. Ulusal ve uluslararası bir çok yöneticiyi, B2B buluşmalarla bir araya getirdi. Kültürel miras alanında birçok yöneticiyi, çalışanı, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarını, bakanlık temsilcilerini, yerel yönetimleri, arkeologları, mimarları, müzecilik profesyonellerini akademisyenleri ve öğrencileri buluşturdu.

11 -13 Nisan tarihleri arasında Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da yapılan ve TG Expo tarafından organize eden Heritage İstanbul, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür A.Ş desteği ile Anadolu Kültürel Girişimcilik Ana Sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Heritage İstanbul; tarihi ve kültürel değeriyle sanatseverlerin büyük ilgisini çeken, kültürel ve sanatsal aktivitelerin gözde mekânlarından biri olan Şerefiye Sarnıcı’nda, ulusal ve uluslararası birbirinden değerli konuşmacı ve katılımcıya görkemli bir davet verdi.

Heritage İstanbul ana konuşmacıları arasında Tarihçi – Yazar İlber Ortaylı, ICOM Mısır Başkan Yardımcısı Mohamed Abd El-Maguid, Tamschick Media+Space GmbH CEO’su Marc Tamschick, Tate Museum Dijital İçerikler Direktörü Hilary Knight, Haus der Kunst Müzesi Sanatçılar Kurumu Başkanı Berkan Karpat, Expona, Museum Exhibition Network Kurucu CEO Dr. Alex Susanna, eserleriyle Netflix ortaklığıyla Narcos, The Crown gibi yapımlarda çalışan Ebru Sanatçısı Garip Ay yer aldı.

İtalya’nın önde gelen restorasyon şirketleri, İtalyan Restorasyon Birliği Assorestauro çatısı altında, Heritage İstanbul’a katıldı.

Heritage İstanbul, İstanbul Üniversitesi Müze Yönetimi bölümünün, 10. Yıl kutlamalarına ve müze yönetimi yüksek lisans öğrencilerinin mezuniyet törenine, ev sahipliği yaptı.

Heritage İstanbul’dan sonra sanatın, kültürün ve dünya müzeciliğinin yeni başkenti Abu Dhabi’de,National Exhibiton Center’da 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında, Heritage Middle East düzenlenecek. TG EXpo tarafından düzenlenen Heritage projeleri arasında, İskenderiye ve Türki Cumhuriyetleri de bulunuyor.


Benzer Haberler & Reklamlar