Silivri'de kaybolan definecilerin aileleri eylem yaptı

Silivri'de kaybolan definecilerin aileleri eylem yaptı

Silivri'nin Gümüşyaka mahallesinde define aramak için kazdıkları tünelde kalan 2 kişiye ulaşılamamış, arkadaşlarının çelişkili ifaderleri üzerine arama çalışmaları durdurulmuşut. Tünelde mahsur kalanların yakınları olay yerinde basın açıklaması yaparak "Ölü ya da diri çocuklarımızı istiyoruz" dedi.

Silivri'nin Gümüşyaka Mahallesi'nde kiraladıkları bir villanın bahçesinde 12 Mart'ta tarihi eser aramak için kazdıkları tünelde zehirlendiği iddia edilen ancak arkadaşlarının çelişkili ifadeleri üzerine tünelde olma ihtimalleri zayıfladığı için arama çalışmalarına ara verilen Enes Uçkan ve Cemal Gülgör'ün aileleri eylem yaptı

"OĞLUM BULUNANA KADAR BURADA BEKLEYECEĞİM"

Çalışmaların durdurulduğunu söyleyen Cemal Gülgör'ün annesi Sati Gülgör, "Oğlumun bulunmasını istiyorum. Ama ölü ama diri. Gerekirse burayı alt üst etsinler bulsunlar. Gözaltındakileri serbest bıraktıklarını öğrendik. 3 gün çalışma yaptılar 2 gündür bir şey yapılmıyor. Sesimizi herkes duysun, biz evlatlarımızı istiyoruz. Oğlum bulunana kadar burada bekleyeceğim" dedi.

Baba Satılmış Gülgör ise, "Biz çocuğumuzu istiyoruz. Çalışmalar neden durdu? Bize bir açıklama yapılmıyor" diyerek beklemeye devam edeceğini söyledi.

Mehmet Enes Uçkan'ın teyzesi Suzan Demircan da, "Enes'i bulamıyoruz. Bir tane çocuğumuz var toprağın altında mı üstünde mi bilemiyoruz. Acımız çok büyük" şeklinde konuştu.

Eren Ermiş - DHA

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar