Nemrut'un Zeus ve Fortuna'sı Paşabahçe Mağazalarında

Nemrut'un Zeus ve Fortuna'sı Paşabahçe Mağazalarında

Dünyanın 8 harikası arasında yer alan Nemrut Dağı, Paşabahçe Mağazaları’nın Camda Dünya Mirası koleksiyonunda yer alan Fortuna ve Zeus kutularda hayat buluyor.

Paşabahçe Mağazaları’nın Türkiye’nin en önemli tarihi ve kültürel varlıkları arasında yer alan sembollerinden ilhamla hazırladığı Camda Dünya Mirası Koleksiyonu ürünleriyle dikkat çekiyor.

Dünyanın 8 harikasından biri olan ve 2.150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı’ndaki Fortuna ve Zeus heykellerinden esinlenerek tasarlanan Nemrut Fortuna ve Nemrut Zeus Kutular 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Nemrut Dağı’nı yansıtıyor.

El imalatı olarak krem rengi opal camdan üretilen Nemrut Zeus ve Nemrut Fortuna kutularda altın boyalar kullanılarak eskitme tekniği uygulanmıştır. Her iki ürün de sınırlı sayıda üretimiyle koleksiyondaki yerini alıyor.

Peribacası mumluk

Her yıl dünyanın her yerinden gelen milyonlarca turisti ağırlayan Kapadokya’daki Peri Bacaları da Paşabahçe Mağazaları’nın “Camda Dünya Mirası” koleksiyonunda yeniden hayat buldu.

1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescil edilen ve erozyon sonucunda Kapadokya’da, oluşan Peri Bacaları Paşabahçe Mağazaları’nın mumluklarına ilham kaynağı oldu.

Peri Bacaları Mumluklar, el imalatı olarak krem opal camdan üretilmiş olup üzerindeki rölyef desenlerin tümü, altın ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlanmıştır. Mumluklar kısa ve uzun olmak üzere 2 farklı boyda olacak şekilde sınırlı sayıda üretimiyle koleksiyondaki yerini alıyor.


Benzer Haberler & Reklamlar