Turizm

Yalçın Kurt: Doğuda büyük turizm patlaması olacak

Yalçın Kurt: Doğu'da büyük turizm patlaması olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt, "Doğu'da çok büyük bir turizm patlaması olacak. Dünyanın her tarafından bu coğrafyaya insanlar akın akın gelecek." dedi.

500 bini aşkın Kazakistanlı turist bekleniyor

500 bini aşkın Kazakistanlı turist bekleniyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın, geçen yıl Türkiye'yi 425 bin Kazak turistin ziyaret ettiğini, bu yıl rakamın 500 bini aşacağını söyledi.

Bitliste 40 jeosit alanı tespit edildi.

Bitlis'te 40 jeosit alanı tespit edildi.

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü'nde, "Nemrut-Süphan Jeopark Projesi" kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Yozgat Valisi 2 bin yıllık Roma Hamamında yüzdü

Yozgat Valisi 2 bin yıllık Roma Hamamında yüzdü

Basilica Therma Roma Hamamı'nın tanıtımını yapmak amacıyla Vali Yurtnaç, Vali Yardımcısı Salih Altun, Sarıkaya Kaymakam Vekili Samet Öztürk, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık ve gazeteciler, açık…

Troya Atı Çin Turizm ve Gezi Fuarında

Troya Atı Çin Turizm ve Gezi Fuarında

14'üncü Çin Turizm ve Gezi Fuarı (COTTM) kapılarını ziyaretçilerine açtı. 70 ülkeden 450 turizm acentasının yer aldığı fuarda, Türkiye’nin turistik ve kültürel unsurları da Pekin’de sergileniyor.

Arkeoloji Vadisinin ıslık çalan mağarasına rağbet yoğun

Arkeoloji Vadisi'nin ıslık çalan mağarasına rağbet yoğun

60 bin yıllık tarihe sahip 'Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'nde bulunan mağara, yöre halkı tarafından rüzgardan oluşan ses nedeniyle 'ıslık çalan mağara' olarak adlandırılıyor. Mağara, bu özelliğiyle bölgeye gelen ziyaretçilerin ilgi odağı…