Turizm

Yenice Orman Denizine seyir terası yapıldı

Yenice Orman Denizi'ne seyir terası yapıldı

Türkiye'nin en büyük blok ormanlarını içinde barındıran, yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle dikkati çeken Karabük'ün Yenice ilçesindeki Ihlamur Teras, "orman denizi" olarak nitelendirilen manzarasıyla tatilciler tarafından ilgi…

Divriğiye cam teras yapılıyor

Divriği'ye cam teras yapılıyor

Sivas'ın Divriği ilçesinde Çaltı Kanyonu, Divriği Ulu Cami, Divriği Kalesi ve şehir merkezini gönder Cam Seyir Terası projesi hayata geçirilecek.

Aksaray Kırkgöz yer altı şehri

Aksaray Kırkgöz yer altı şehri

Aksaray'ın Gülağaç ilçesi Saratlı beldesinde yer alan Kırkgöz yer altı şehri, sürgü taşları, su kuyuları, tandırları, ocakları, mutfakları, ambar damları, tuvalet ve banyoları gibi 40 yaşamsal odasıyla dikkati çekiyor.

Dağlık Frigyaya bisiklet yolu projesi

Dağlık Frigya'ya bisiklet yolu projesi

Frig Vadisi'nin Kütahya sınırları içinde kalan bölümünde 40 kilometrelik güzergahta bisiklet yolu yapılması ve girişte karşılama merkezi oluşturulmasına yönelik proje hazırlandı.

Karabük tarihi katır yolu

Karabük tarihi katır yolu

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Safranbolu'dan Eflani ilçesine uzanan, hanlar, köprüler ve çeşmelerin yer aldığı 36 kilometrelik tarihi "katır yolu", geçmişin izlerini günümüze taşıyor.

Ekoturizm kapsamında 19 rota oluşturuldu

Ekoturizm kapsamında 19 rota oluşturuldu

Ekoturizm çalışmaları kapsamında Orman Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan 19 gezi rotası doğa içinde konaklama, yürüyüş ve bisiklet yolları ile doğal habitatı keşfetme imkanı sunuyor.

Pamukkaleyi Ağustos ayında 145 bin kişi ziyaret etti

Pamukkale'yi Ağustos ayında 145 bin kişi ziyaret etti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde sessizliğe bürünen ve normalleşme adımlarının ardından haziran ve temmuz aylarında toplam 84 bin 900 kişiyi misafir eden dünyaca ünlü Pamukkale'de, ağustos ayında ziyaretçi sayısı 145 bine ulaştı.…