Mardin'in çarşı ve sokaklarında restorasyonlar sürüyor

Mardin'in çarşı ve sokaklarında restorasyonlar sürüyor

Sokakların restorasyonundan tutun kapı ve tabelaların değişmesine kadar elden geçireceğiz, diyen Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin'in daha da güzelleşeceğini belirtti.

Sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi çarşı ve sokaklar turizme hazırlanıyor..

Belediye tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, Şeyh Çabuk Cami, Ulu Cami doğu kapısı ile Hasan Ammar Çarşısı'nın bulunduğu sokaklarla ilgili ihale süreci tamamlandı. Sağlıklaştırma çalışmaları çerçevesinde, sokakların restorasyonu yapılacak, sıvalı duvarlar temizlenecek, derz yapılacak, cam mekanlar, kepenkler, tenteler değişecek, bina kapıları ile tabelalar değişecek.

Kermozade Konağının sokağı düzenlenecek

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, "Şehrimize gelen turist sayımız artı. Otellerimiz dolu ve esnafımızın yüzü gülüyor. 2018 yılı aynen bu şekilde, çiftçilerimizin, esnafımızın ve bölge insanımızın yüzünün güldüğü bir yıl olacak. Şehir olarak turizmde yakaladığımız bu güzel havayı devam ettirmek adına şehrimizin tarihi mekanlarını sağlıklaştırma çalışmalarına devam ediyoruz. Daha önce Kermozade Konağı'nın bulunduğu sokağı düzenleyerek turizme kazandırdık. Vatandaşlarımız ve dışarıdan gelen misafirlerimiz bu sokağı çok beğendi. Gelin damat adayları başta olmak üzere birçok insanımız burada fotoğraf çektiriyor." ifadelerini kullandı.

Turistlerin Mardin'den mutl şekilde ayrılmaları için çalıştıklarını kaydeden Yaman, bu çalışmaların turizme büyük katkısı olacağını vurgulayarak, "Sokakların restorasyonundan tutun kapı ve tabelaların değişmesine kadar elden geçireceğiz. Her geçen gün şehrimiz, kültürüne uygun hale gelerek daha da güzelleşiyor." diye konuştu.

Osman Öksüz- AA


Benzer Haberler & Reklamlar