Adıyaman Arkeoloji Ve Panorama Müzesinin ödeneği çıktı

Adıyaman Arkeoloji Ve Panorama Müzesinin ödeneği çıktı

Yaklaşık maliyeti 70 milyon TL olan Panorama ve Arkeoloji Müzesi Projesi Yapım İşinin projesinin hazır olduğu ve ödeneğinin çıktığı açıklandı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, kentlilere bir müjde verdi ve yaklaşık maliyeti 70 milyon TL olan Panorama ve Arkeoloji Müzesi Projesi Yapım İşinin projesinin hazır olduğunu, ödeneğinin de çıktığını söyledi.

İHA^'nın haberine göre; geçtiğimiz gün Adıyaman’a bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın ziyareti sonrasında, Adıyaman’a son yıllarda yapılan kültür ve turizm yatırımlarıyla açıklamada bulunan Ahmet Aydın, Panorama ve Arkeoloji Müzesi Projesinin Adıyaman için çok önemli olduğunu dile getirdi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Panorama ve Arkeoloji Müzesi Projesi Yapımı projesi için gerekli ödeneğin kalkınma Bakanlığının destekleri ile çıktığı müjdesini vererek, “Adıyaman’ın vizyon projelerinden birisi olan Panorama ve Arkeoloji Müzesi Projesi’nin ödeneği çıktı. 26 bin 547 metrekare alan üzerine 6 bin 500 metrekare bina oturumu, 14 bin 100 metrekare kapalı alan, depo-konservatuar, sergi alanları, konferans salonu, restoran, idare ve diğer birimlerin yer aldığı modern bir bina yapılacak. Yaklaşık maliyeti 70 milyon TL olan müzesinin projesi hazır, yatırım programına alındı. Kalkınma Bakanlığının desteği ile bu projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar