Restorasyon

Tarihi Tahtalı Hamamı müze olacak

Tarihi Tahtalı Hamamı müze olacak

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde restorasyon çalışmaları tamamlanan ve eski ihtişamına kavuşan 200 yıllık Tahtalı Hamamı, müze olarak kent turizmine kazandırılacak.

Restorasyon rezaletinin böylesi görülmemişti!

Restorasyon rezaletinin böylesi görülmemişti!

İstanbul'da restore çalışmaları süren tarihi Rami Kışlası'nda çalışan işçiler, ısınmak için tarihi binanın içinde, binadan çıkan tahtalarla ateş yaktılar. Kışlanın restore edilecek duvarları zarar görürken ateşin yakıldığı tahtaların tarihi niteliği…

Tarihi Zile evleri restore edilecek

Tarihi Zile evleri restore edilecek

Geçmişi MÖ 1600'lü yıllara dayanan Tokat'ın Zile ilçesindeki 3 bin 600 tarihi evin turizme kazandırılması için yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Kudeb 252 restoratör yetiştirildi

Kudeb 252 restoratör yetiştirildi

Süleymaniye'deki tarihi Kayserili Ahmet Paşa Konağı'nda hizmet veren KUDEB, tescilli eserlerin korunmasının yanı sıra eğitim faaliyetlerine de önem veriyor.

Sevakin Adasında restorasyon çalışmaları başladı

Sevakin Adası'nda restorasyon çalışmaları başladı

Sudan'da Türkiye'ye tahsis edilen Sevakin Adası'nda, jeoloji ile jeofizik saha ölçümleri, topoğrafik harita alımının yanı sıra mimari ve restorasyon saha çalışmalarıyla ada ve çevresine ait şehir planlama saha etüdlerinin yapıldı.

Darısı Türkiyedeki restorasyonların başına!

Darısı Türkiye'deki restorasyonların başına!

Türkiye'de restorasyonlarla ilgili skandallar birbirini izlerken, Türk restoratörleri gururlandıracak haber yurtdışından geldi. Cezayir'in bağımsızlık sembolü Keçiova Camisi'nin TİKA'nın desteğiyle tamamlanan restorasyonu, UNESCO dünya mirası…