Yedikule Hisarı'nda çocuklar için her ay iki gün ücretsiz arkeoloji atölyeleri açılıyor

Yedikule Hisarı'nda çocuklar için her ay iki gün ücretsiz arkeoloji atölyeleri açılıyor

İstanbul'un tarihi kalelerinden Yedikule Hisarı'nda çocuklara Kültürel Miras bilincini aşılamayı ve arkeolojiyi daha iyi anlamalarını sağlayacak etkinlikler başlıyor. Fatih Belediyesi tarafından başlatılan Hisarda Çocuklara Arkeoloji Atölyesi her 15 günde bir ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Fatih Belediyesi'nden verilen bilgilere Hisarda Çocuklara Arkeoloji Atölyesi etkinliği 6-12 yaş arası çocuklara yönelik. 1 saat süteli etkinlik iki haftada bir cumartesi günleri 16:00’da tarihi Yedikule Hisarı’nda gerçekleştirilecek.

Yetkilier Çocuk Arkeologlar Atölyesi hakkında şu açıklamada bulundular: "Katılımcılar Yedikule Hisarı’nın büyülü atmosferinde arkeolog eşliğinde kum havuzu içinde gizlenmiş nesneleri keşfedecek ve envanter oluşturmayı öğrenecek ve tarafımızca sağlanan fenerler ve büyüteçler ile Top Kulesi içinde yer alan diğer arkeolojik buluntuları keşfedecek. Her katılımcı etkinlikten 1 defa yararlanabilir. Etkinlik kaydı yaptırmayanlar kesinlikle kabul edilmemektedir.Kayıt iptal işlemleri, seans süresinden en az 24 saat önce yapılmalıdır. Etkinlik başlama saatinden 15 dakika önce alanda hazır bulunulması gerekmektedir. Eğitim faaliyetlerinin tanıtım ve duyurusu için öğrencilerin bulunduğu fotoğraf ve videolar kurum tarafından yazılı ve görsel basında kullanılabilir"

Hisarda Çocuklara Arkeoloji Atölyesi için ayrıntılı bilgi 0(212) 453 1453 numaları telefondan edinilebilir.

arkeolojikhaber.com

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar