SEGA'nın Total War Saga: Troy oyunu bu yıl piyasaya sürülecek

SEGA'nın Total War Saga: Troy oyunu bu yıl piyasaya sürülecek

Antik Çağ, savaş ve strateji meraklıları, Total War Saga serisinim bu sene piyasaya sürülecek Troya konulu oyununu bekliyor.

Total War Saga: Troy

Yıllardır bilgisayar oyuncularına antik çağ atmosferinde strateji ve savaş dünyası sunan Total War Saga serisi son olarak 2018'de Thrones of Britannia ile yoğun ilgi görmüştü.

SEGA'nın sevilen oyunu Total War Saga serisinin ilhamını Troya Antik Kentinden alan son oyunu Troy, bu yıl oyunseverlerin beğenisine sunulacak.  Total War Saga: Troy serinin diğer oyunları gibi bünyesinde Türkçe dil seçeneğine de yer verileceği belirtildi. Ancak bu seçenek arayüz ve alt yazı olarak geçerli, seslendirmede şimdilik Türkçe seçeneği yer almıyor.

Oyunun içeriği hakkında tanıtım sitesinde şu bilgilere yer veriliyor:

Efsanevi çağda kahramanlar dünyaya ayak basar. Fakat, dünyayı sarsacak bir ihtilaf çıkarmak için tek fevri eylem yeterlidir. Gözü pek Troya prensi Paris, güzeller güzeli Helen’i Sparta’daki sarayından kaçırır. Uzaklara yelken açtıklarında, Helen’in kocası Kral Menelaos, hanımına lanet okur. Vefasız hanımını, ne pahasına olursa olsun evine getirecektir!

Büyük surlu Miken’in hükmü geniş lordu Kral Agamemnon, kardeşinin çağrılarını duyar. Dört bir yandan, aralarında çevik ayaklı Aşil ve tatlı dilli Odysseus’un da olduğu Akhealı kahramanlar çağırır. Yunan ordusu, Troya’ya doğru kaçınılmaz savaş ve katliam yapmak üzere yol alır. Zira o muhteşem şehrin önündeki muharebe alanında efsaneler doğacaktır...

Total War Saga serisinin en yenisi olan Troy, Homeros’un İlyada destanından esinlenerek Troya Savaşı zamanına odaklanır ve devirlerden esinlenen özellikleriyle seriye yenilik katar.

Troy, bu destansı ihtilafı Total War’a özgü büyük ve tur tabanlı imparatorluk yönetimi ve harikulade gerçek zamanlı muharebeleriyle hem Yunan hem Troyalı tarafından keşfeder ve mitlerin ve efsanelerin derinlerine inerek bunların ilham alabileceği olayları açığa çıkarır.

Çağının dönüm noktası olan Troya Savaşının etrafındaki olayları, görülmemiş şekilde hayata getiren bu deneyimi yaşayın. Sekiz unutulmaz kahramandan birini seçerek destanınızı yazın. Karakter odaklı, duygu yüklü bir öyküye dalın ve hasımlarınızı alt edin. Tunç Çağı zamanındaki Akdeniz'in bu büyük ve çarpıcı suretini fethederken imparatorluğunuzu, strateji, devlet idaresi, diplomasi ve topyekun savaşla kurun.

Ayrıntılı bilgiler için: https://store.steampowered.com/app/1099410/Total_War_Saga_TROY/

Oyunun sosyal medya adresleri: ➤http: //www.facebook.com/totalwar ➤http: //www.twitter.com/totalwar ➤http: //www.instagram.com/totalwaroffi ... ➤http: //www.twitch.tv/totalwar

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar