Samsun Üniversitesi'nin logosu belli oldu

Samsun Üniversitesi'nin logosu belli oldu

Samsun'da yeni kurulan Samsun Üniversitesi'nin logosu belli oldu. Türk Bayrağı renklerinden oluşan logoda Bandırma Vapuru figürü, divit ucu, deniz ve kitap yaprakları ile harmanlandı.

Samsun Üniversitesinin logosunda Bandırma vapurunun deniz ile birleşmesi ve eğitim vurgulamak için divit ucunun kullanılması, Samsun'un önemli simgelerindendenizin aynı zamanda kitaba benzetilmesi dikkat çekiyor.

Üniversiteden yapılan açıklamada Samsun Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, nitelikli bir toplum için nitelikli bir eğitim vermeyi hedefleyen bir üniversite olarak kurumsallığa büyük önem verdiklerini belirtti.

Logonun tasarımında şehre, üniversiteye en uygun olanı tercih etmek için çok ayrıntılı bir çalışma yaptıklarını ifade eden Aydın, şunları kaydetti: "Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana pek çok tasarımı inceledik. Yaptığımız çalışma sonrası şu an ilan ettiğimiz logoya karar verdik. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çalışma yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bizi bu zorlu yolda yalnız bırakmadıkları için şükranlarımı iletiyorum."

Samsun Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih Kesgin ise logonun tasarımında kullanılan figürlerin önemine vurgu yaptı. Logonun tasarımında Samsun'la özdeşleşmiş değerlerin kullanıldığını belirten Kesgin, "Logoda eğitimi önemsediğimizi gösteren bir sembol olarak divit ucu ile Bandırma Vapuru harmanlanmış, kitap görselinin deniz ve dalga halinde algılanması sağlanmıştır. Renklerin kırmızı ve beyaz seçilmesi ile de Türk bayrağından esinlenerek Samsun renklerine vurgu yapılmak istenmiştir. Şehrimizin tüm dinamiklerini logomuza yansıtarak kurumsallığımızı geliştirmeyi planlıyoruz." ifadesini kullandı.


Benzer Haberler & Reklamlar