Paris'te efsaneleri ve gerçekleri sorgulatacak bir etkinlik: Viking Kahramanları sergisi

Paris'te efsaneleri ve gerçekleri sorgulatacak bir etkinlik: Viking Kahramanları sergisi

Fransa'nın başkentindeki arkeoloji müzesi Musée d'archéologique du Val d'Oise, 10 Şubat - 29 Aralık 2024 tarihleri arasında Viking Kahramanları sergisine evsahipliği yapacak.

Paris'teki Musée d'archéologique du Val d'Oise'de 10 Şubat - 29 Aralık 2024 tarihleri arasında, Vikinglerin dünyasını keşfetmeye davet eden.Viking Kahramanları (Heros Viking / Viking Heroes) sergisi'nin ziyaretçileri tarihi gerçekler ve hayali klişeler ile yüzleştirmesi bekleniyor. 

Mitolojik öykğler, filmler, kitaplar, diziler, oyunlar Vikinglerin kahramanlıkları ile dolu. Peki o kurguların ne kadarı gerçek? Gerçeği kurgudan ayırmak her zaman kolay değildir. Val d'Oise Arkeoloji Müzesi, ziyaretçilere Vlking kahramanları sergisi ile bu şansı verdiğini iddia ediyor. 

Müze küratörleri, hem çocukları hem de ebeveynlerinin hoşuna gideceğinden emin olduğı ücretsiz bir sergi olan Viking Kahramanları'nın,. Fransa ve özellikle Normandiya tarihiyle yakından bağlantılı bir halk olan Vikingler hakkındaki modern görüşleri sorgulayan bir  sergi olduğunu belirtiyor.


Benzer Haberler & Reklamlar