Kadeş Sempozyumu 28-29 Eylül'de yapılacak.

28-29 Eylül 2017 tarihlerinde Çorum’da düzenlenecek Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumu’na, Hitit Üniversitesinin ağırlığı hissediliyor.

Sempozyumun paydaşları olarak, Cumhurbaşkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ve Hitit Üniversitesi ifade edilirken, sponsor olarak ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Boğazkale Kaymakamlığı, Merkez Bankası, Akbank, Halkbank, Ahlatcı Holding ve Spor Toto Teşkilatı’nın adı geçiyor.
Sempozyumun Onur Kurulu’nda, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan yer alıyor.

Düzenleme Kurulu ise, Cumhurbaşkanlığı Proje Birimi Danışmanı Halil Cem Öztürk, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof.Dr. Muammer Cengil, Arkeoloji Bölümü’nden Yrd.Doç.Dr. Özlem Sir Gavaz, Antropoloji Bölümü’nden Yrd.Doç.Dr. Mustafa Tolga Çırak ve Arkeoloji Bölümü’nden Yrd.Doç.Dr. Emine Sökmen’den oluşuyor.

Çorum Haber
 


Benzer Haberler & Reklamlar