İnşaat diye kaçak kazı yapan definecilerin meslekleri hayli şaşırtıcı

İnşaat diye kaçak kazı yapan definecilerin meslekleri hayli şaşırtıcı

Denizli'nin Çivril ilçesinde düzenlenen kaçak kazı operasyonunda gözaltına alınan 17 kişi arasında emekli astsubay, uzman çavuş ve ordudan ihraç edilen subay, belediye işçisi, mühendis ve muhasebeci olduğu anlaşıldı. Defineci müteahhitin temel kazıyor gibi gösterdiği defineciler, lahit mezarı aradıklarını itiraf ettiler

Denizli Jandarma Komutanlığı ekipleri, Işıklı Mahallesi'nde bir firmanın inşaat çalışması bahanesiyle kaçak kazı yaptığı ihbarı üzerine harekete geçmiş ve yapılan teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen operasyonda, 17 şüpheli kazıda kullandıkları araçlar, dedektör ve çeşitli malzemelerle yakalamıştı.

Gözaltına alınanlar arasında emekli astsubay A.O, uzman çavuş M.A, FETÖ kapsamında meslekten ihraç edilen eski asker S.A, elektrik mühendisi M.S, çevre mühendisi H.B, Z.H. ve K.U, hafriyat şirketi müdürü R.E, muhasebeci H.K, kazılan alanın sahibi H.A, Avustralya vatandaşı O.P, kepçe operatörü A.Y, belediye işçisi H.A, tornacı A.Ö. ve hafriyat şirketi çalışanları İ.Ç, R.E, İ.K'nin bulunduğu öğrenildi. S.A'nın üzerinde yapılan aramada "F" serisi 1 dolar ele geçirildi.

Lahit mezarı aradıklarını itiraf ettiler

Zanlıların ilk ifadelerinde, mahallede bir krala ait olduğu söylenen lahit mezarı aradıklarını ileri sürdükleri ve kimliklerini gizlemek amacıyla uzman çavuş M.A'nın kendisini albay, tornacı A.Ö'nün MİT mensubu, meslekten ihraç edilen eski asker S.A'nın da papaz ve yüzbaşı olarak tanıttıkları belirtildi.

Öte yandan kazı yapıldığı sırada bazı şüphelilerin jandarma ekiplerini gözetleyerek anlık bilgi aktardığı tespit edildi.

Zanlılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Sebahatdin Zeyrek- AA

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar