Buharkent'te Kent Müzesi'nin Ağustos'ta açılması planlanıyor

Buharkent'te Kent Müzesi'nin Ağustos'ta açılması planlanıyor

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Atatürk Caddesi üzerindeki tarihi sarı binada restoran çalışmaları başladı. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Kent Müzesi’ne dönüştürecekleri binanın Ağustos ayında açılışını yapmayı planladıklarını söyledi.

Aydın’ın Buharkent ilçesi Atatürk Caddesi üzerindeki atıl durumunda tarihi sarı bina, ilçeye kent müzesi olarak kazandırılacak. Buharkent Belediyesi tarafından satın alınan tarihi sarı binayla ilgili restorasyon ihalesi geçen ay yapıldı. İhalenin ardından Buharkent Belediyesi tarafından binada restorasyon çalışmaları da başladı.

Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Buharkent Belediyesi olarak satın aldığımız Atatürk Caddesi üzerinde bulunan kayıtlı kültür varlığı olarak tescilli binamız Kent Müzesi olarak yapılmak üzere restorasyon çalışmalarımız başlamıştır. Kent Müzemiz şehrimizde önemli bir turizm noktası olacağı gibi kültürümüzün de tüm unsurlarını barındıracak bir mekan olacak. Ayrıca bahçesinde dinlenme ve hoşça vakit geçirme imkanına sahip bir kent müzesi haline gelecek. Taze İncir Festivali’nde açılışını yapmayı planladığımız kent müzesi, Buharkentimize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Mehmet Kavas - sesgazetesi.com.tr


Benzer Haberler & Reklamlar