Bilkent öğrencileri Labraunda arkeoloji kazılarına katılabilecek

Bilkent öğrencileri Labraunda arkeoloji kazılarına katılabilecek

Bilkent Üniversitesi ile Labraunda Kazı Başkanlığı arasında imzalanan anlaşmaya göre, başta Arkeoloji Bölümü olmak üzere Bilkent Üniversitesi'nin ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler, Labraunda Kazı ve Yüzey Araştırmalarına stajyer olarak katılabilecek.

Bilkent Üniversitesi ile Labraunda Kazı Başkanlığı, Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin Labraunda Kazı ve Yüzey Araştırmaları’na stajyer olarak katılmasını sağlayacak bir ortaklık anlaşması imzaladı. 2019 yazında başlayacak olan programa Arkeoloji Bölümü’nün yanı sıra diğer bölümlerden de öğrenciler katılabilecek.

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan Labraunda, tarihi M.Ö. 4. yüzyıla dayanan bir Klasik Arkeoloji sit alanıdır. Labraunda’da sürdürülen bilimsel faaliyetlerin çerçevesini farklı alanlarda yapılan kazılar, mimari ve küçük buluntu belgeleme çalışmaları, seramik ve metal çalışmaları, mimari ve küçük buluntu restorasyonu ile yüzey araştırması oluşturmaktadır.

Labraunda kazılarının başkanı Dr. Olivier Can Henry, Bilkent Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde misafir araştırmacı olarak görev yapıyor.

Kazılar hakkında www.labraunda.org sitesinden bilgi edinebilir, daha önce çalışmalarda yer almış Bilkent öğrencilerinin notlarına http://bilkentlabraundateam.blogspot.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Benzer Haberler & Reklamlar