Beren Saat'li Göbektepe konulu Atiye dizisinin çekimleri başladı

Beren Saat'li Göbektepe konulu Atiye dizisinin çekimleri başladı

Hakan: Muhafız dizisinin ardından Türkiye’deki yapımlarının sayısını arttırmaya karar veren Netflix, başrolünde Beren Saat’in yer alacağı Atiye’nin çekimlerine başladı. Başrolünde Beren Saat’in olduğu Atiye dizisinin kadrosuna Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi yer alıyor.

Şengül Boybaş‘ın Dünyanın Uyanışı isimli kitaptan hayata geçirilen dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin gizemli hikayesini anlatacak. Dizi, Ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir yaşam süren Atiye’nin hayatının, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan arkeoloji kazılarındaki keşifle hayatının değişmesini anlatıyor.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan’ın Atiye ile Göbeklitepe arasındaki gizemli bir bağ olduğunu ortaya çıkartan bir sembol keşfetmesiyle başlayan macera dolu serüven, Atiye’nin antik tapınakta geçmişini aramaya karar vermesiyle sürecek.

Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor. Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimlerin de Beren Saat’e eşlik edeceği dizinin yayın tarihi henüz belli değil.

"Türkiye'de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi gören Netflix'in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız'dan sonra ikinci Türk dizimizin de çok sevileceğine inanıyoruz" diyen Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdür Yardımcısı Kelly Luegenbiehl sözlerini şöyle sürdürdü: "Beren Saat'in başrolde olduğu bu dizi ile Türkiye'den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikayeyi, dünyanın dört bir yanına taşıyacağız. Hakan: Muhafız ile İstanbul'da başlayan yolculuğumuz yeni dizimiz Atiye ile başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere, zengin Anadolu topraklarının doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini dünyayla buluşturacak. Atiye gibi güçlü bir kadın karakterle ekranlara dönüş yapacak olan Beren ile çalışıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz."

Çekimlerine İstanbul'da başlanan ve başta Şanlıurfa olmak üzere Güneydoğu Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edileceği belirtilen dizinin bu yıl gösterime girmesi planlanıyor.


Benzer Haberler & Reklamlar