Arkeologlar öğretmen olarak atanacak mı sorusunu Milli Eğitim Bakanı böyle yanıtladı

Arkeologlar öğretmen olarak atanacak mı sorusunu Milli Eğitim Bakanı böyle yanıtladı

Müfredata eklenecek Kültür Tarihi dersi ile ilgili soru önergesi veren Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 'Arkeologlar öğretmen olarak atanacak mı?' diye sordu. Önergeyi yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, soruyu bakın nasıl cevaplandırdı

 

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2022- 2023 eğitim öğretim yılı müfredatına ekleneceği açıklanan Kültür ve Tarih Dersi ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığına yazılı soru önergesi verdi.

Gürer, önergesinde şu soruların yanıtlanmasını istedi:

“2022- 2023 eğitim öğretim yılı müfredatına eklenecek olan “Kültür Tarihi Dersi” için arkeologlardan öğretmen olarak atama yapılmasına yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bir çalışmanız var mıdır?

Bu yönde bir kadro düzenlemesi düşünülmekte midir? Bakanlığınızda arkeoloji öğrenimini tamamlamamış görev yapan bulunmakta mıdır?”

Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yükseköğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslerin belirlenmesine ilişkin hükümlerin, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının aldığı karar doğrultusunda yapıldığına dikkat çekti.

Bakan Mahmut Özer, öğretmen atamalarının kurulun 2014 yılında aldığı karar çerçevesinde yapıldığını belirterek, "Kültür Tarihi Dersi" ile ilgili çalışmaların ise devam ettiğini anlattı.


Benzer Haberler & Reklamlar