Adana Yeni Arkeoloji Müzesi'ndeki facia için soruşturma başlatıldı

Adana Yeni Arkeoloji Müzesi'ndeki facia için soruşturma başlatıldı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, dün meydana gelen elim faciaya yol açan çökmeyle ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi. Aşırı yağışların duvara yaptığı etki sonucu çöktüğü tahmin edilen iş kazasına sebep olan etmenler ile ölüm ve yaralanmalarda ihmal olasılığı araştırılacak.

Adana Yeni Arkeoloji Müzesi'nde ikinci etap inşaatında iskelenin çökmesi sonucu 1 işçinin yaşamını yitirdiği, 4 işçinin de yaralandığı olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklayan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, iskelenin, aşırı yağışların duvara yaptığı etki sonucu çöktüğünün değerlendirildiğini söyledi.

İşçi Halil Bilen, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı

Seyhan ilçesine bağlı Döşeme Mahallesi'ndeki Adana Yeni Arkeoloji Müzesi'nde, dün ikinci etap inşaatında, işçilerin de bulunduğu iskele çöktü. Büyük gürültüyle yıkılan iskelenin altında kalan 5 işçi yaralandı.İhbar üzerine bölgeye sağlık ve CANKUR ile AFAD ekipleri sevk edildi.

Yaralı işçiler, CANKUR görevlilerince çöken iskelenin altından çıkarılırken, AFAD ekibi de eğitimli köpekle enkaz altında başka işçi olup, olmadığı yönünde arama yaptı. Sağlık görevlilerinin ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırdığı işçilerden Halil Bilen, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Akraba olan işçiler Mikail Bilen, Selman Bilen ve Abulrakip Bilen ile Yıldız Yüzer ise tedaviye alındı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş yaralıları ziyaret etti

Yaralı işçilere 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, hastane yetkililerinden sağlık durumları hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Çöken duvarın enkazı altında kalarak, yaşamını yitiren Halil Bilen'in ailesi ve yakınlarına da başsağlığı dileyen Demirtaş, iskele çökmesinin, aşırı yağışların duvara yaptığı etkiden kaynaklandığının değerlendirildiğini söyledi. Vali Demirtaş, olayla ilgili araştırma ve soruşturma başlatıldığını da açıkladı.

DHA

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar