Turistik trenlerin sefer tarifeleri ve oda fiyatları açıklandı

Turistik trenlerin sefer tarifeleri ve oda fiyatları açıklandı

Turistik trenlerin Ankara-Tatvan seferleri 17 Nisan'da, Ankara-Diyarbakır seferleri de 19 Nisan'da başlayacak. Trenlerin oda fiyatlarının 8 bin TL ile 10 bin TL arasında olacağı açıklandı.

Ankara-Tatvan tren seferinin 17 Nisan'da, Ankara-Diyarbakır tren seferinin de 19 Nisan'da başlayacağı açılandı.

TURİSTİK TREN SEFERLERİ HAZİRAN AYI ORTALARINA KADAR SÜRECEK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğünce Turistik Doğu Ekspresi'ne alternatif olarak işletmeye alınan turistik trenlerin haziran ayının ortalarına kadar sefer düzenleyeceğini belirten Uraloğlu, "İşletmeye girecek iki yeni hat olan Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan turistik trenleriyle hem bölge turizmi gelişecek hem de vatandaşlarımız kültürel ve tarihi değerleri daha yakından görme imkanı bulacak." değerlendirmesinde bulundu.

İKİ YENİ TURİSTİK SEFER DAHA HİZMETE AÇILACAK

Uraloğlu, yenileme ve modernizasyon çalışmalarıyla araç filosunun gençleştirildiğini bildirerek, şunları kaydetti:

"Hizmet kalitesi artırılan tren seyahati, vatandaşımızın günlük yaşamına girdi ve ulaşım alışkanlıklarını değiştirdi. Bu kapsamda yüksek hızlı trenlerin yanında konvansiyonel hatlarda işletilen trenlere olan taleplerin artmasıyla birlikte seyahatseverlerin hizmetinde olacak iki yeni turistik tren daha işletilmeye başlanacak."

TURİSTİK TREN SEFERLERİNİN BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMASI UMULUYOR

Turistik tren seferlerinin bölge ekonomisini canlandıracağını dile getiren Uraloğlu, trenin sadece ulaşım aracı vazifesi görmeyeceğini, şehirler arasındaki kültürel iletişimi de kuvvetlendireceğini ifade etti.

TRENLER 180 YOLCU KAPASİTELİ, DOKUZ YATAKLI VE BİR YEMEKLİ VAGONLARDAN OLUŞUYOR

Uraloğlu, trenlerin 180 kişi kapasiteli, dokuz yataklı ve bir yemekli vagondan oluştuğuna dikkati çekerek, seferlere ilişkin şu bilgileri paylaştı:

TURİSTİK TRENLERİN SEFER SAATLERİ

"1051 kilometre hat uzunluğunda Ankara-Diyarbakır güzergahında işletilecek olan Ankara-Diyarbakır-Ankara Turistik Treni 19 Nisan Cuma günü saat 15.55'te hareket edecek, Diyarbakır'dan ise 21 Nisan Pazar günü 12.00'de yola çıkacak. Ankara-Diyarbakır seferinde Malatya’da üç saat, Diyarbakır-Ankara seferinde ise Yolçatı'da dört saat, Kayseri'de üç saat turizm amaçlı duracak ve buralardaki tarihi ve kültürel değerleri görme imkanı sunacak. 1262 kilometrelik Ankara-Tatvan-Ankara parkurunda işletilecek turistik treninin de Ankara'dan 17 Nisan Çarşamba günü saat 15.55'te seferlerine başlayacağını tüm seyahatseverlere duyurmak isterim. Ankara-Tatvan seferinde Elazığ'da dört saatlik bir duruş gerçekleştirilecek.19 Nisan Cuma günü de Tatvan'dan 06.35'te hareket edecek tren, Tatvan-Ankara seferinde Palu'da üç saat, Elazığ'da dört saat ve Kayseri'de üç saatlik duruş yapacak."

TURİSTİK TRENLERİN ODA FİYATLARI

Oda fiyatının Ankara-Diyarbakır parkurunda yataklı vagonda 9 bin lira, Diyarbakır-Ankara parkurunda 8 bin lira, Ankara-Tatvan parkurunda 9 bin 900 lira, Tatvan-Ankara parkurunda ise 9 bin lira olarak belirlendiğini aktaran Uraloğlu, yataklı vagonlu bir odada iki kişinin seyahat edebileceğini belirtti.

aa


Benzer Haberler & Reklamlar