Topkapı Sarayına dünya şampiyonu Onbaşı ile Çin işi tanıtım

Topkapı Sarayına dünya şampiyonu Onbaşı ile Çin işi tanıtım

Aerobik cimnastik dalında Dünya ve Avrupa Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı, Çin Büyükelçiliği tarafından desteklenen bir tanıtım projesinde Topkapı Sarayı’da kamera karşısında geçerek yetenekleri konuşturdu.

Türkiye’nin başarılı genç sporcularından Ayşe Begüm Onbaşı,  yeteneklerini Topkapı Sarayı’nın büyülü tarihi atmosferi eşliğinde sergiledi. Aerobik cimnastik dalında Dünya ve Avrupa Şampiyonu unvanını alan Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye’nin Çin Büyükelçiliği tarafından desteklenen bir tanıtım projesinde kameralar karşısına geçti.

aşarılı sporcu, senaryo gereği kapanış saatini kaçırdığı Topkapı Sarayı’ndan güvenlik lazerlerini cimnastik becerilerini kullanarak aşmaya çalışıyor. Bir içecek firmasının reklamının da yapıldığı tanıtım filminin başta Çin olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca izleyiciye ulaşması hedefleniyor.

Ayşe Begüm Onbaşı’dan Topkapı Sarayı’nda cinnastik şovu

 Projeye göre Çinli bir arkadaşına Topkapı Sarayı’nı gezdiren Ayşe Begüm Onbaşı, sarayın ihtişamına kapılıp çantasını salonların birinde unutur. Arkadaşı müzeden ayrılırken çantasını almak için saraya dönen Ayşe Begüm Onbaşı, kapanış saatiyle ilgili uyarıları da duymaz. Genç sporcu, tam çantasını aldığında devreye güvenlik lazerleri devreye girer. Ayşe Begüm Onbaşı’nın alarmları çaldırmadan saraydan çıkmasının tek yolu, olağanüstü cimnastik yeteneklerini kullanmasıdır.

Ayşe Begüm Onbaşı: Hayatım boyunca unutamayacağım

Ayşe Begüm Onbaşı çekimler sırasında çok keyif aldığını söyledi. Dünya şampiyonu sporcu “Mükemmel bir tecrübeydi. Bu harika ortamda böyle bir gösteri yapmanın verdiği keyfi kelimelerle anlatamam. Her gün düzenli gerçekleştirdiğin sporu böyle bir mekanda yapmak çok etkileyiciydi. Hayatım boyunca unutamayacağım” açıklamasını yaptı.

AYŞE BEGÜM ONBAŞI KİMDİR?

2001 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde doğan Ayşe Begüm Onbaşı, henüz 3 yaşındayken İspanyol bale öğretmeninin yönlendirmesiyle cimnastiğe başladı. Haftanın 5 günü Akhisar’daki evinden yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Manisa’daki antrenman salonuna gidip gelen ve aynı zamanda eğitim hayatını da başarıyla sürdüren Onbaşı, disiplinli çalışmalarının sonunda dünya çapında bir cimnastikçi oldu. 11 yaşından beri milli takım formasını giyen başarılı sporcu, ülkemize Dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazandırdı. Türkiye’nin gelecek vadeden sporcuları arasında yer alan Ayşe Begüm Onbaşı’nın kısa kariyerinde şimdiden 100’ün üzerinde madalyası bulunuyor.


Benzer Haberler & Reklamlar