Suna Kıraç Doktora Sonrası Araştırma Bursu için istenen şartlar açıklandı

Suna Kıraç Doktora Sonrası Araştırma Bursu için istenen şartlar açıklandı

Koç Üniversitesi AKMED, 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren 6 veya 9 ay süreli ve tam zamanlı bir doktora-sonrası (post-doc) araştırmacı istihdam edeceğini açıkladı. Adayların tarih, arkeoloji, sanat tarihi, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında Anadolu, Doğu Trakya veya Kıbrıs coğrafyasına odaklanan bir proje sunmaları gerekiyor.

Yapılan açıklamaya göre; araştırmacıya aylık ödemenin yanı sıra yemek ve AKMED’e yakın bir lokasyonda eşyalı stüdyo daire (ikameti Antalya’da bulunanlar hariç) desteği verilecek.  Ayrıca araştırmacıdan AKMED’in etkinliklerine katkı sağlaması bekleniyor. 

Doktorasını yukarıda bahsedilen bilim dallarında tamamlamış adayların, doktora derecesini elde etmesinin üzerinden 5 yıldan fazla bir süre geçmemiş olması ve 45 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Hali hazırda herhangi bir kurumda çalışan adayların kurumlarından izin almaları kendi sorumluluğundadır.

Yukarıdaki şartları sağlayan adayların 16 Şubat 2020 tarihine kadar AKMED’e başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru için istenen evraklar

İletişim bilgilerinin yanı sıra başvurmak istedikleri süreyi (6 veya 9 ay) belirten başvuru dilekçesi Yayınlarının ve yer aldığı projelerin listesini de içeren özgeçmiş Amaç, yöntem, planlama / iş takvimi ve konuyla ilgili bibliyografyayı da içeren araştırma önerisi (en fazla 1000 sözcük) İki adet referans mektubu Başvuru evrakı 16 Şubat 2020 tarihine kadar oyanardag@ku.edu.tr e-posta adresine dijital olarak gönderilmelidir; posta gönderileri ve belirtilen tarihten sonra gönderilen başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.


Benzer Haberler & Reklamlar