Niğde'de tarihi eser dolandırcılığı operasyonu: 8 gözaltı

Niğde'de tarihi eser dolandırcılığı operasyonu: 8 gözaltı

Niğde'nin Bor ilçesinde kaçak kazı ve tarihi eser kaçaklığı yapıldığı ihbarı üzerine gerçekleşen operasyonda 2'si kadın 8 şüpheli gözaltına alındı.

Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri yaptıkları çalışmada, E. E, H. B, N. B, M. R. E, M. Y. ve L. B'yi kaldıkları otelde gözaltına aldı.

Zanlıların kaldıkları yerde ve araçlarında yapılan aramalarda, 11 sikke ve madeni para, "basın görev aracı", "görevli polis muhabiri" ve "polis muhabiri istihbarat gazeteci yazar" ve isme düzenlenmiş sahte kimlik kartları ile 6 tarihi eser tanıtım kitabı ele geçirildi.

ZANLILAR DOLANDIRICILIKTAN SABIKALI ÇIKTI

Yapılan araştırmalarda şüphelilerin dolandırıcılık eylemlerine karıştıklarının tespit edildiği ve olayla ilgili iki kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

EMNİYET UYARDI: ZENGİN OLMA HAYALİ İLE VAATLERE KAPILMAYIN

Gözaltına alınan 8 şüpheliden 6'sının adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı, iki şüphelinin ise işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ekiplerin konuyla ilgili çalışmalarının devam ettiği, vatandaşların zengin olma hayaliyle bu tür dolandırıcılara itibar etmemeleri istendi.


Benzer Haberler & Reklamlar