Netflix için Beren Saat'li Göbeklitepe dizisi çekilecek

Netflix için Beren Saat'li Göbeklitepe dizisi çekilecek

Göbekli Tepe'nin arkeolojik buluntuları dijital televizyon platformu Netflix için çekilecek yeni Türk dizisine ilham kaynağı olacak. Göbekli Tepe’ye dair fantastik olayların konu edinileceği dizinin başrolünde Beren Saat oynayacak.

Fantastik dizinin senaryosunu Nuran Evren Şit yazacak, çekimleri ise ‘Hakan: Muhafız’ı çeken ekip gerçekleştirecek.

Milliyet’ten Sina Koloğlu’nun bildirdiğine göre, Netflix’in yeni projesi Göbeklitepe üzerine tarihi ve fantastik bir dizi olacak.

Dizinin adı, kadrosunda başka hangi oyuncuların olacağı ve yayın tarihi konusunda henüz bir bilgi yok.

Son döneme damgasını vuran Netflix’in yapacağı söz konusu dizi, Göbeklitepe’ye duyulan ilgiye büyük bir katkı sağlayabilir. Bu tür yapımların, arkeolojik alanlara ve hatta müzelere bile ziyaretçi çekilmesinde oldukça etkili olduğu biliniyor.

2018 yılında Beyonce’nin, Louvre Müzesi’nde çektiği klibin ardından Louvre Müzesi’nde ziyaretçi rekoru kırılmıştı ve yıl boyunca toplam 10 milyondan fazla ziyaretçi ağırlamıştı.

Öte yandan dünya üzerindeki bilinen en eski anıtsal tapınak olan Göbeklitepe bilim dünyasında zaten oldukça popüler. Geçtiğimiz yıl koruma çalışmaları tamamlanan ve UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’ne giren Göbeklitepe için 2019 yılı “Göbeklitepe Yılı” ilan edildi.


Benzer Haberler & Reklamlar