Milliyet Arkeoloji Dergisi eki veriyor

Milliyet Arkeoloji Dergisi eki veriyor

Milliyet gazetesi, arkeoloji dünyasına farklı bir pencere açarak arkeolojiye dair konuların daha özel bir anlatımla işleneceği aylık dergi eki çıkartacağını açıkladı.

Milliyet Arkeoloji Dergisi’nin ilk sayısı 18 Nisan Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte okurlarıyla buluşacak.

Milliyet gazetesi ekiyle ilgili olarak yayınladığı haberde şu ifadelere yer verdi: 

"En son arkeoloji haberlerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki müzelerdeki son gelişmelere, profesyonel rehberlerin anlatımıyla en özel tur rotalarından arkeolojiyle ilgili filmler ve kitaplara kadar birçok konu Milliyet Arkeoloji Dergisi sayfalarında okurlarıyla buluşacak. “Tarih Kokan Tarifler” bölümünde de, her ay eski bir uygarlığa ait yapılabilir yemek tarifleri yer alacak.

Milliyet Arkeoloji Dergisi maceraya ve keşfetmeye meraklı okurlarının yanı sıra çocukları da unutmuyor. Dergide yer alan çocuk sayfalarında; çocuklara arkeolojik hikayeler anlatılarak içlerindeki merak ve keşfetme duygusunu uyandıracak bilgiler yer alacak. Milliyet Arkeoloji Dergisi’nin çocuk sayfaları yeni nesillerin müze ve arkeoloji sevgisine katkıda bulunarak “Yeni Indiana Jones’lar” yetişmesine önderlik edecek.

Milliyet Arkeoloji Dergisi, 18 Nisan Pazar günkü ilk sayısında; “Arkeolojinin Kader Tepesi” Troya’da eski bir hayal gerçek oldu: Troya Müzesi, Çanakkale Savaşı’ndan Louvre Müzesi’ne: Siperlerde Arkeoloji, ayakta kalan tek Mithras Tapınağı: Gizli Ayinlerin Mabedi ve Karanlık Çağları aydınlatan kazının perde arkası: The Dig filmi konularını ele alıyor"

18 Nisan Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ulaşılabilecek Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik, gazetelik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek. 


Benzer Haberler & Reklamlar