Kızkalesi Film Festivali 6 Eylül'de Mersin'de gerçekleşecek

Kızkalesi Film Festivali 6 Eylül'de Mersin'de gerçekleşecek

Mersin'deki Tarihi Kızkalesi, Film Festivaline Ev Sahipliği Yapacak. Mersin Sinema Derneği ve Erdemli Belediyesi'nin organize edeceği Kızkalesi Film Festivali’nin hazırlıkları sürüyor.

Mersin’in Erdemli İlçesi’ndeki tarihi Kızkalesi film festivaline ev sahipliği yapacak.

Erdemli Belediyesi ve Mersin Sinema Derneği'nin işbirliğiyle hazırlanan 1. Kızkalesi Film Festivali 6-7-8 Eylül tarihleri arasında Erdemli’de gerçekleşecek.

Festivalin para ödülleri toplam 40 bin TL olarak açıklandı

Festival kapsamında pek çok ünlü isim Erdemli’de ağırlanırken katılımcıların yarışacağı kısa film yarışmasında 40 bin TL para ödülü verilecek.

Yaptığı kültür-sanat faaliyetleriyle dikkat çeken Erdemli Belediyesi, bu kez bir film festivaline imza atmaya hazırlanıyor.

Festivali ‘Kızkalesi Yeni Efsanelerini Arıyor’ sloganıyla duyuran Erdemli Belediyesi, sinema sektörünün yönünü Mersin’e çevirmesini sağlamayı hedefliyor.

Mükerrem Tollu: Binyıllardır birikmiş efsanelere, kendi efsanelerinizi eklemenizi istiyoruz

Erdemli’nin adının sanatın her alanıyla anılmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Bu şehir tarihi boyunca sanatla iç içe olmuştur. Bugün Erdemli’ye baktığınız zaman hangi sanatla ilgilendiğiniz fark etmeksizin ilham kaynağınızı bulursunuz. Biz de sizlere ilhan vermek için, Erdemli’mizi daha çok kişiye tanıtabilmek için siz değerli sinemacı dostlarımızı ilçemize davet ediyoruz. Korykos’tan günümüze burada belki de binlerce efsane anlatıldı. Biz de buranın binyıllardır birikmiş efsanelerine, kendi efsanelerinizi eklemenizi istiyoruz.” diyerek festival davetini açıkladı.

Festivallerin gelenekselleştirileceğinin müjdesini de veren Başkan Tollu, "bu festivalle birlikte genç sinemacıların teşvik edilmesini ve Erdemli halkı ile sinema sektörü arasında kopmaz bir bağ kurulmasını hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

Kızkalesi Film Festivali'nde 9 Ödül Verilecek

Festival kapsamında düzenlenecek yarışma sonunda ise 3 ayrı kategoride toplam 40 bin TL para ödülü verilecek. Kurmaca, belgesel ve deneysel kategorilerinde kısa filmlerin yarışacağı festivalde toplamda 9 ödül sahiplerini bulacak.

Son başvuru tarihinin 15 Ağustos olarak belirlenenen yarışmaya katılımcılar saat 23.00’a kadar başvurularını gönderebilecek.

Festivalle ilgili gelişmeler http://www.kizkalesifilmfestivali.com adresinden takip edilebilir.

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar