İstanbul SBÜ rektörlük binasında restorasyon sırasında yangın çıktı

İstanbul SBÜ rektörlük binasında restorasyon sırasında yangın çıktı

Üsküdar'da eğitim hizmeti veren İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin rektörlük binası olarak kulanılan tarihi binanın restorasyon çalışmaları esnasında önceki gün yangın çıktı. Kontrol altına alınan yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Yangın 2 Ekim Çarşamba günü saat 16.00 sıralarında Üsküdar Tıbbiye Caddesi üzerinde bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin çatısında çıktı. Tarihi binanın restorasyon çalışmaları esnasında çıkan yangını görenler, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Restorasyon çalışması yapan işçiler, yangına ilk müdahaleyi yaptı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını yarım saatlik çalışmadan sonra kontrol altına aldı. Yangın sırasında rektörlük binasında kimsenin bulunmadığı bildirildi.

"İlk müdahaleyi yangın tüpüyle yaptılar"

Yangında yan binada ders gören bir öğrenci, "Biz yan taraftaydık. Oradan da biraz koku geldi. Korktuk dışarı çıktık. Bu kadar da yakın beklemiyorduk. Burasını görünce şaşırdık." ifadelerini kullandı.

Yangını gören bir kişi ise "Hastaneden çıkışta bir koşuşturma olduğunu gördüm. Dumanları görünce hemen zaten 110 ekibini aradım. Direk ekipler geldi, müdahaleye başlandı. Çalışan arkadaşlar da ilk müdahaleyi yangın tüpü ve kumla yapmışlar." dedi.

Banu Fırıncılar - www.habernediyor.com


Benzer Haberler & Reklamlar