Gündüz kamp gece kaçak kazı yapan 3 defineciden biri 13 metrelik kuyuda öldü

Gündüz kamp gece kaçak kazı yapan 3 defineciden biri 13 metrelik kuyuda öldü

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde dikkat çekmemek için bir haftadır sabah deniz kenarında kamp, geceleri ise ormanda kaçak kazı yapan 3 definecinin hazine hayalleri hazin bitti. 3 defineci kazdıkları kuyuda gazdan zehirlendi. 38 yaşındaki defineci 13 metre derinliğindeki kuyudan yaralı olarak çıkarıldı ama hastaneye giderken yolda öldü. Kaçak kazıya karışan 8 defineci yakalandı.

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde ormanlık alanda define aramak için kazdıkları çukura giren 3 kişiden 1'i hayatını kaybetti.

Sivriler köyünde ormanlık alanda kaçak kazı yapan kişilerden bazılarının zehirli gazdan etkilendiği ihbarı üzerine bölgeye AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Bölgeye ulaşan ekipler, 1,5 metre genişliğinde 13 metre derinliğinde kazılan çukurda mahsur kalan 3 kişinin kurtarılması için çalışma başlattı.

Merdiven ve halat yardımıyla kuyuya inen ekiplerin çıkardığı 2 kişi sağlık ekiplerince hastaneye götürülürken, E.Ç'nin (38) hayatını kaybettiği belirlendi.

AFAD'a bağlı kimyasal, biyolojik, radyasyon ve nükleer (KBRN) ekipleri de bölgede gaz ölçümü yaptı.

Jandarma ekipleri bölgede kaçak kazı yaptıkları iddia edilen 8 kişiyi gözaltına aldı. Kaçak kazıda kullanılan malzemelere de el konuldu.

Şüphelilerin bir haftadır dikkat çekmemek için sabah deniz kenarında kamp yaptıkları gece ormanda kaçak kazı yaptıkları öğrenildi.

Özgün Tiran, Nihat Evren - AA


Benzer Haberler & Reklamlar