Gizli görev diyerek define arayan albay ve emniyet müdürü tahliye edildi

Gizli görev diyerek define arayan albay ve emniyet müdürü tahliye edildi

Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Güney Felakettin köyünde, gizli görevde olduklarını söyleyerek kaçak kazı yapıp define ararken gözaltına alınıp, mahkemece tutuklanan 5 kişiden albay K.Y. ile emniyet müdürü M. K., avukatlarının itirazları üzerine tahliye edildi.

Ankara'da görevli emniyet müdürü M. K. ve Albay K. Y., 14 Nisan'da, Bolu İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik ile görüşerek gizli görev için kazı yapmaya geldiklerini söyledi.

Albay K. Y. ve emniyet müdürü M. K., Bolu İl Jandarma Komutanı'na Güneyfelakettin köyünde kazı yapacaklarını, 'Hacı' isminde kişi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden bir kişi tarafından yönlendirildikleri söyledi.

M. K. ve K. Y., kazıdan çıkarılacak malzemelerin Ankara'da külliyeye götürülerek, gizli ödeneğe aktarılacağını ve kendilerinin de bu konuda gizli görevlendirildiklerini söyledi.

Daha sonra M. K. ve K: Y. ile 14 kişilik ekip, iş makineleri ve 2 TIR'la Güneyfelakettin köyünde kazı çalışmasına başladı. Durumdan şüphelenen Bolu İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, konuyu Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirdi.

Başsavcılık, konuyu araştırınca böyle bir gizli görev olmadığını tespit ederek, jandarmaya operasyon talimatı verdi. Jandarma ekipleri, kazı yapılan alana operasyon düzenledi. Albay K. Y. ve emniyet müdürü M. K. ile üst düzey bürokrat, şirket yöneticisi ve siyasilerin de aralarında bulunduğu toplam 14 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerden Ankara KOM Şube'de görevli emniyet müdürü M. K., Ankara'da görevli

Albay K. Y. ile H. K, F. E. ve H. S. Ç, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Albay K. Y. ve emniyet müdürü M. K.'nin, avukatlarının itirazı üzerine önceki gün tahliye edilmelerine karar verildi. Operasyonla ilgili tutuklu sayısı, 3'e düştü.

DHA

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar