Antalya'da altın diadem, küpe, takılar ile gümüş ve bronz kaplar yakalandı

Antalya'da altın diadem, küpe, takılar ile gümüş ve bronz kaplar yakalandı

Antalya'da gerçekleştirilen tarih eser operasyonunda jandarma ekiplerince durdurulan ve didik didik aranan araçta gizlenmiş aralarında arasında altın diadem, altın küpe, altın takı, gümüş ve bronz kaplar bulunan çok sayıda tarihi eser olduğu tahmin edilen obje yakalandı.

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde jandarma ekipleri tarafından yapılan tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Bir istihbaratı değerlendiren Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve Aksu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Aksu İlçesi'nde bir araca operasyon düzenledi.

Durdurulan ve didik didik aranan araçta gizlenmiş çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. Ele geçirilen tarihi eserler arasında altın diadem, altın küpe, altın takı, gümüş ve bronz kaplar dikkat çekti.

Olayla ilgili olarak ise M.A.Y ve İ.K., göz altına alındı. Göz altına alınan şahıslar jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

Ele geçirilen eserler gerçek tarihi eser mi yoksa sahte mi olduğu incelenmek üzere Antalya Müze Müdürlüğü'ne teslim edildi.

İHA
 

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar