42 müze projesi 28 Mayısta İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde

42 müze projesi 28 Mayısta İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde 28 Mayıs – 12 Haziran 2022 tarihleri arasında Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamındaki Heritage İstanbul “Hafıza Mekanları Müzeler: Mimari ve Sergileme” konulu sergi ve konferans serisinde 11 ülkeden 19 uluslararası mimar ve 42 müze projesi yer alacak.

Kültürel miras bilincinin artması ve bu mirasın korunması gibi konuları kendisine sosyal misyon edinen ve bu misyon doğrultusunda ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze, kütüphanecilik fuar ve konferansı Heritage İstanbul, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu kapsamında 19 uluslararası mimarı, 42 müze projesinin yer alacağı sergiye ve eş zamanlı olarak uluslararası mimarların konuşmacı olarak katılacağı konferanslara ev sahipliği yapacak. 

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu kapsamında ağırlayacak Heritage İstanbul’a gelecek mimarlar ve mimarlık ofisleri: 

Adeline Rispal, Ateliers Adeline Rispal Paris; Boris Micka, BMA Boris Micka Associates; Britta Nagel, Atelier Brückner Gmbh (Partner: Shirin Frangoul-Brückner, Uwe Brückner); David Chipperfield, David Chipperfield Architects; Roman Delugan & Elke Delugan Meisl, DMAA; Emre Arolat, EAA Emre Arolat Architecture; Prof. Dr. Francesca Brancaccio, B5 srl; Han Tümertekin, Atelier Han Tumertekin; Prof Dr. Hüsamettin Koçan, Baksı Müzesi,  Kerem ErginoğluErginoğlu&Çalışlar; Mario Botta, Mario Botta Architetti; Murat Tabanlıoğlu, TA Tabanlıoğlu Architects; Rudy Ricciotti, Rudy Ricciotti Architecture; Rem Koolhaas, OMA (Partner: Iyko Alsaka); Selçuk Baz, Yalın Mimarlık; Suay Aksoy, ICOM;  Tadao Ando, Tadao Ando Architect & Associates; Yama Karim, Studio Liebeskind New York (Partner: Daniel Libeskind); Yuki Ikeguchi, Kengo Kuma and Associates (Partner: Kengo Kuma); Prof. Dr. Zvi Efrat, Efrat Kowalsky Architects. 

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar