Turizm

Hatay turizme yatırım yapıyor

Hatay turizme yatırım yapıyor

Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan, deniz, yayla, inanç ve gastronomi turizmiyle dikkati çeken Hatay, son yıllarda yapılan yatırımlarla yerli ve yabancı ziyaretçi sayısını daha da arttırmayı hedefliyor.

Kapadokyada hareketlilik artıyor

Kapadokya'da hareketlilik artıyor

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Kapadokya'da kontrollü normalleşme süreci ile yerli ve yabancı turist hareketliliği artış gösterdi.

Kapadokyada sıcak hava balonlarının görsel şöleni başladı

Kapadokya'da sıcak hava balonlarının görsel şöleni başladı

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Kapadokya'da, kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla artan turist yoğunluğu sıcak hava balon turlarına da ilgiyi artırdı. Gün doğumunda peş peşe gökyüzüne yükselen onlarca sıcak hava balonu, bölgenin…

Vanda Dünya Kahvaltı Günü etkinliği yapıldı

Van'da 'Dünya Kahvaltı Günü' etkinliği yapıldı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mehmet Emin Bilmez, "Van kahvaltısı"nı dünyaya tanıtmak amacıyla haziran ayının ilk haftası pazar günü kutlanan "Dünya Kahvaltı Günü"de Van Gölü sahilinde kahvaltı yaptı.

Rotahane Projesi ile Edirneyi ziyaret ettiler

'Rotahane Projesi' ile Edirne'yi ziyaret ettiler

Türkiye'nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin artırılmasını hedefleyen Rotahane Projesi kapsamında Edirne'ye gelen sanatçı, gurme ve turizmcilerden oluşan heyet, kente Osmanlı'dan miras tescilli lezzetleri tattı.