Turizm

Eğil, doğa ve inanç turizmini tercih edenlerin rotası oldu

Eğil, doğa ve inanç turizmini tercih edenlerin rotası oldu

Kur'an-ı Kerim'de isimleri geçen Zülkifl ile Elyesa peygamberler dahil 9 peygamberin medfun olduğuna inanılan Diyarbakır'ın Eğil ilçesi, Kralkızı Baraj Gölü, sur sarnıçları ve tarihi yapısıyla ülkenin dört bir yanından gelen misafirleri…

Uşak Ulubey Kanyonu için hedef, 300 bin ziyaretçi

Uşak Ulubey Kanyonu için hedef, 300 bin ziyaretçi

Dünyanın en uzun kanyonları arasında yer alan ve yapımı devam eden macera parkuruyla cazibesini artırması beklenen Uşak'taki Ulubey Kanyonu'nun, 300 bin yerli ve yabancı turist ağırlaması hedefleniyor.

Kuşadası ve Didimin hedefi 1 milyon turist

Kuşadası ve Didim'in hedefi 1 milyon turist

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, Kuşadası ve Didim'de otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 90'a ulaştığını, yıl sonuna kadar 1 milyonun üzerinde turist beklediklerini söyledi.

Safranboluda demir yolu ile yeni rota

Safranbolu'da 'demir yolu' ile yeni rota

Safranbolu ilçesine gelenler, ülkenin en büyük blok ormanları ile tabiat parkları, şelaleler, göller, yaylalar, kanyonlar ve kamp alanlarını bünyesinde barındıran Yenice'ye yaklaşık 1 saatlik keyifli bir tren yolculuğu yapabilecek.

Frigyanın gizli cenneti: Üçlerkayası köyü

Frigya'nın gizli cenneti: Üçlerkayası köyü

Tarihi Frig Vadisi'nde yer alan Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesi Üçlerkayası köyü, çok sayıda tarihi mekanı ve peri bacalarıyla alternatif turizm rotası arayanların uğrak yeri oldu.