Dünya

Pierre Lotinin doğduğu ev restore ediliyor

Pierre Loti'nin doğduğu ev restore ediliyor

Ünlü Fransız roman yazarı Pierre Loti'nin doğduğu ev restore ediliyor. Türk dostu olarak tanınan yazarın doğduğu evin restorasyonuna Ermeni ve Yahudi yanlısı dernekler tepki gösteriyor. Fransa Cumhurbaşkanı tepkilere karşı açıklama yaptı.…

TİKA, Özbekistan projelerini açıkladı

TİKA, Özbekistan projelerini açıkladı

TİKA, Özbekistan'da tarihi eserlerin restorasyonuna da katkıda bulunacak. Türk-İslam ortak mirasına ait Hive, Semerkant ve Buhara'da, Özbekistan ile iş birliği içinde belirlenecek tarihi eserlerin restorasyonu ve çevre düzenleme çalışmalarına…

Rodosta İslam eserleri müzesi açılacak

Rodos'ta İslam eserleri müzesi açılacak

Rodos Belediyesi restorasyonu süren Recep Paşa Camisi'nin İslam Eserleri Müzesi olması için Türkiye'ye teklif sundu. Türk makamları da teklife destek verdi. Adada bulunan Osmanlı eserlerinin restorasyonları sürüyor.

UNESCO: Hansaray restorasyonunu takip ediyoruz

UNESCO: Hansaray restorasyonunu takip ediyoruz

UNESCO; Rusya'nın restorasyon adı altında tahrip ettiği iddia edilen, Kırım Tatarları açısından tarihi ve manevi değere sahip, UNESCO Dünya Mirasları listesine aday Hansaray restorasyonunu takip ettiğini açıkladı.

Arnavutluktaki Ethem Bey Camisi restore ediliyor

Arnavutluk'taki Ethem Bey Camisi restore ediliyor

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da bulunan, Osmanlı döneminden kalma tarihi Ethem Bey Camisi'nin restorasyonu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından başlatıldı.