Dünya

Baabda Köşkü restorasyon bekliyor

Baabda Köşkü restorasyon bekliyor

Osmanlı Devleti döneminde Lübnan Mutasarrıflığının merkezi olan ve günümüzde Cebeli Lübnan Valilik binası olarak kullanılan 250 yıllık tarihi "Baabda Köşkü", eski ihtişamına kavuşmak için restore edilmeyi bekliyor.

Sultan Ali Dinarın müze evi restore edildi

Sultan Ali Dinar'ın müze evi restore edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı tarafından restore edilen Sultan Ali Dinar'ın müze evi, Sudan Tarihi Eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğüne teslim edildi.

Harmanlıda bulunan Kambur Köprü restore ediliyor

Harmanlı'da bulunan Kambur Köprü restore ediliyor

Bulgaristan'ın Harmanlı kentindeki Osmanlı mirası tarihi Kambur Köprü, Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER) ortaklığında yürütülen "Eski Tarihsel ve Kültürel Koridorların Canlandırılması" projesi kapsamında restore…

TİKA Afganistanda Ravza-i Şerif bahçesini yeniledi

TİKA Afganistan'da Ravza-i Şerif bahçesini yeniledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı, Afganistan'ın kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde bulunan ve Hazreti Ali'nin türbesi olduğuna inanılan Ravza-i Şerif'in 4 bahçesinden birini yenileyerek hizmete açtı.

TİKA Afganistandaki Ali Şir Nevai Camiini restore etti

TİKA Afganistan'daki Ali Şir Nevai Camii’ni restore etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinde bulunan tarihi Ali Şir Nevai Camii, restorasyon, tefrişat ve çevre düzenlemesi yapılarak tekrar İslam kültür mirasına…