Zeytinburnu'nu en iyi anlatan fotoğraflar için ödüllü yarışma

Zeytinburnu'nu en iyi anlatan fotoğraflar için ödüllü yarışma

Her fotoğraf meraklısının 4 eserle yarışabileceği, Zeytinburnu Belediyesi'nin Zeytinburnu Geleneksel Fotoğraf Yarışması 2021 için başvurular başladı

Zeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğiyle, Zeytinburnu’nu ‘en iyi anlatan’ fotoğraf karelerinin mücadele edeceği  Zeytinburnu Geleneksel Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Yarışmaya katılım için müracaatlar online olarak 20 Kasım 2021 tarihine kadar sürecek.

25 Kasım 2021 Perşembe günü sonuçların açıklanacağı fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafçılar, ödüllerine 11 Aralık 2021 Cumartesi günü Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenecek sergi ve ödül töreninde kavuşacak.

Her yıl olduğu gibi bu sene de amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, Zeytinburnu’nun herhangi bir bölgesinde çekilmiş, serbest kompozisyonlara sahip renkli veya siyah-beyaz fotoğraflarla yarışmaya katılabilecekler.

Katılımların yaklaşık 7 ay boyunca devam edeceği Zeytinburnu 11. Fotoğraf Yarışması Serbest Kategoride birinci 7.500 TL, ikinci 5.000 TL, üçüncü 3.500 TL, Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü sahibi 2.500 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 1.500’er TL ve 30 adet Sergilenmeye Değer Eser sahibi ise 750’şer TL ile ödüllendirilirken; Foto Öykü Kategorisinde birinci 10.000 TL, ikinci 8.000 TL, üçüncü 6.000 TL, Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü sahibi 4.000 TL, 5 adet mansiyon ödülü sahibi 3.000 TL, 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahibi ise 1.000 TL para ödülü kazanacak.

Her fotoğrafçı 4 eserle katılabilecek

Ünlü Foto Muhabiri Coşkun Aral’ın seçici kurul üyeleri arasında yer alacağı jüride; İsmail Küçük, Murat Gür, Nazan Tuna ve Süleyman Gündüz gibi usta fotoğraf sanatçıları yer alıyor.

Her fotoğrafçının maksimum 4 eserle katılabildiği ve Serbest Kategori ve Foto Öykü Kategorisi olmak üzere 2 farklı alanda gerçekleşen yarışmaya son başvuru tarihi 20 Kasım 2021 olarak belirlendi.

Katılımların www.tfsfonayliyarismalar.org ve www.zeytinburnu.istanbul adresleri üzerinden online olarak yapılacağı yarışmaya gönderilecek eserlerin Zeytinburnu sınırları içerisinde herhangi bir yerde ve zamanda çekilmiş olması gerekiyor. 


Benzer Haberler & Reklamlar