Van gölünde 100 iş makinesi ile balçık temizleme çelışması yapılıyor!

Van gölünde 100 iş makinesi ile balçık temizleme çelışması yapılıyor!

Geçtiğimiz yıl mart ayında İskele sahil şeridinde biyolojik göletli 29 bin metrekarelik parkın yapımına başlayan Van Büyükşehir Belediyesi, bu yıl, 100 iş makinesi ve 120 personelle dip çamuru temizleme projesi çerçevesinde Van Gölü'nün zemininden 730 bin metreküp balçık ve dip çamuru çıkarıldığını açıkladı.

Valilik sosyal medya hesabında yapılan bilgilendirmeye göre, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, dip çamuru temizleme çalışmalarının yapıldığı bölgede incelemede bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel'den bilgi alan Balcı, gölde yürütülen çalışmayı çok önemsediğini belirtti.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının koordinasyonunda yürütülen proje kapsamında, gölün zemininde şu ana kadar 730 bin metreküp balçık ve dip çamuru temizliği yapıldı.

100 iş makinesi ve 120 personelle yürütülen projede, İskele Mahallesi sahil kısmı birinci etabındaki temizlik çalışması tamamlandı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve İskele Mahallesi 15 Temmuz Parkı arasındaki ikinci etap ile İpekyolu ilçesi Yaşar Kemal Parkı sahil kısmındaki üçüncü etapta ise çalışmalar sürüyor.

Mesut Varol - AA


Benzer Haberler & Reklamlar