Türk Tarih Kongresi bu yıl Arkeoloji ve Sanat Tarihi Birikimi paneliyle başlayacak

Türk Tarih Kongresi bu yıl Arkeoloji ve Sanat Tarihi Birikimi paneliyle başlayacak

İlki 1932 yılında Türk Tarih Kurumu kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından organize edilen, gelenekselleştirilerek her yıl düzenlenmeye başlanan Türk Tarih Kongresi'nin 19'uncusu Ankara'da 3 Ekim ile 7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 19. Türk Tarih Kongresi'nin etkinlikleri şu şekilde açıklandı.

3-7 Ekim tarihlerinde Ankara'da The Ankara Hotel'de gerçekleştirilecek XIX. Türk Tarih Kongresi, Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından verilecek açılış konferansının ardından, Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Prof. Dr. Mustafa Hamdi Sayar, Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu, KÜVAM Genel Müdürü Gökhan Yazgı ve Dr. Öğr. Üyesi Hasan Yılmazyaşar'ın katılımı ile gerçekleştirilecek Türkiye’nin arkeoloji ve sanat tarihi birikiminin konuşulacağı açılış paneli ile başlayacak. 

Türk Tarih Kongresi 2022'nin  ilk gün etkinlikleri sabah saat 09.30'da Anıtkabir Ziyareti ile başlayacak. Konferansa katılacakların Tkayır işlemleri The Ankara Hotel'de saat 11.00'de başlayacak. 11.15'te  Seymenler Gösterisi ile devam edecek açılışta, Türk Tarih Kurumu'nun Tanıtım Filmi'nin gösteriminden sonra açılış konuşmaları yapılacak. Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin,  Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu'nun yanı sıra iştiraklari halinde  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da birer konuşma yapması bekleniyor. 

Açılış konuşmaları sonrası, Türkiye’nin Arkeoloji ve Sanat Tarihi Birikimi başlıklı panel saat 14.00'te Prof. Dr. Mustafa Hamdi Sayar, Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu,  KÜVAM Genel Müdürü Gökhan Yazgı ve Dr. Öğr. Üyesi Hasan Yılmazyaşar'ın katılımı ile gerçekleştirilecek. 

I9. Türk Tarih Kongresi'nin tüm etkinliklerini bu linki kullanarak PDF Formatında görebilirsiniz. 

arkeolojikhaber.com


Benzer Haberler & Reklamlar