Tour of Antalya powered by AKRA bisiklet turu 21 Şubatta başlıyor

Tour of Antalya powered by AKRA bisiklet turu 21 Şubatta başlıyor

21 ülkeden 168 sporcunun atılacağı Tour of Antalya powered by AKRA bisiklet koşusu ikinci kez düzenleniyor. Bu yılki teması Antalya’nın tarihi değerleri olan Antalya bisiklet turunun parkurlaru antik kentleri kapsıyor.

‘Tour of Antalya powered by AKRA’ bisiklet turunda 21-24 Şubat tarihleri arasında dört etapta 168 sporcu yaklaşık 500 km. pedal basacak.

İlk gün, 141 km’lik Köprülü Kanyon etabı var.

Sporcular Aspendos Antik Kenti’nden geçecek. İkinci günün rotası Kemer, antik kenti Phaselis olacak. 23 Şubat’ta yarış Perge Antik Kenti’nden start alacak. Son gün ise Side’ye ayrılmış.

Apollon, Athena tapınaklarının içinden Vespasian Çeşmesi’nden, Zafer Takı’nın altından tarihin içinden geçen bisikletçiler, Side-Antalya karayolunu takip ederek bitiş noktasına varacak.

Yarışları izlemek için 10 nokta

1. Atatürk Parkı: Antalya merkezdeki Konyaaltı Caddesi’nde bulunan Atatürk Parkı, Köprülü Kanyon-Antalya ve Antalya-Kemer-Antalya etaplarının start-finiş alanlarına ev sahipliği yapacak.

2. Köprülü Kanyon: Antalya’nın Serik ilçesindeki doğa cenneti Köprülü Kanyon’da ilk etaptaki rekabet yakından izlenebilecek.

3. Aspendos Antik Kenti: Yine Serik ilçesinde bulunan Aspendos Antik Kenti’nde birinci etabın tüm heyecanına yakından tanık olunabilecek.

4. Antalya Akvaryum: Konyaaltı’daki Antalya Aquarium’un içerisinden Tour of Antalya’ya katılan bisikletçiler geçecek. Bir ilke ev sahipliği yapacak bu noktada bulunacak seyirciler, profesyonel bisikletçilere en yakın noktada olacak.

5. Sahil Antalya: Yine Konyaaltı’nda bulunan Sahil Antalya’daki izleyiciler, hem Tour of Antalya’nın hızına tanık olacak hem de deniz kıyısında mutlu bir gün geçirecek.

6. Kemer–Antalya Yolu: Antalya-Kemer-Antalya etabının geçeceği Kemer–Antalya Yolu, bisikletçilerin en hızlı performanslarını sergileyecekleri noktalardan biri olacak.

7. Perge Antik Kenti: Perge-Termessos etabının startının verileceği noktada tarih ile spor iç içe geçecek.

8. Termessos Antik Kenti: Perge-Termessos etabının finiş noktasında izleyiciler ipi göğüsleyen bisikletçiyi yakından destekleme ve tebrik etme fırsatı bulacak.

9. Side Antik Kenti: Side-Antalya etabının start noktası olan Side Antik Kenti’nde izleyiciler keyifli bir pazar sabahı yaşayabilecekler.

10. Eski Lara Yolu: Antalya merkezde yer alan Eski Lara Yolu, son etap olan Side-Antalya etabının finiş noktası olacak. Tour of Antalya’nın şampiyonu, bu noktada belirlenecek. Aynı zamanda AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum organizasyonunun start-finiş noktası da Eski Lara Yolu’nda yapılacak.


Benzer Haberler & Reklamlar