Milli Saraylar Dergisi'nin bilim ve yayın kurulları yenilendi

Milli Saraylar Dergisi'nin bilim ve yayın kurulları yenilendi

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Milli Saraylar Dergisi'nin yayın hayatını uluslararası alanda hakemli olarak sürdüreceğini açıkladı. Milli Saraylar Dergisi'nin bilim ve yayın kurulları da yenilendi.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Milli Saraylar Dergisi, koruma ve geleceğe aktarma sorumluluğundaki tarihi mekanları ve eserleri, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtma faaliyetlerine ivme kazandırmak istiyor.

Uluslararası nitelik kazanan ve 1987'den bu yana okurlarla buluşan dergi, bilim, kültür ve sanat dünyasındaki çalışmaları, araştırmaları ve belgeleri artık hakemli olarak yayınlayacak.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığının yayını olan dergiye, sanat, tarih ve mimarlığa ilgi duyan okurlar için Milli Saraylar'a bağlı hediyelik eşya mağazalarından ulaşılabilecek.

Temmuz ayında 17. sayısı yayımlanan Milli Saraylar Dergisi'nin bilim ve yayın kurulları da yenilendi.

Milli Saraylar İdaresi Başkanı Dr. Yasin Yıldız'ın himayesinde hazırlanan dergiyi, Başkanlık adına yayınlayan isim, Milli Saraylar İdaresi Başkan Yardımcısı Adnan Gayhan, Yazı İşleri Sorumlusu ise İlhan Kocaman oldu.

Yılda en az iki kere okurlarla buluşacak olan derginin editörlüğünü ise Dr. Kemal Kahraman üstleniyor.


Benzer Haberler & Reklamlar