Göbeklitepe'de nikah kıyarak evliliğe adım attılar

Göbeklitepe'de nikah kıyarak evliliğe adım attılar

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesindeki tarihin en eski tapınakları olduğu anılan T şekilli taş oluşumların bulunduğu arkeolojik alanda ilk kez nikah kıyıldı

Haliliye Belediyesi , Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Evlendirme Dairesine başvuruda bulunan Fahri Tokdemir ile Sakine Avcı çiftine, nikahlarını Göbeklitepe Yılında ünlü arkeoljik alanda kıyma teklifinde bulundu.

Çiftin kabul etmesi üzerine Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'un Göbeklitepe'de kıydığı nikahta, Tokdemir ve Avcı, şahitlerin huzurunda mutluluğa "evet" dedi.

Demirkol, nikah merasiminin ardından çifte mutluluk temennisinde bulunarak, Göbeklitepe'deki kazılarda ortaya çıkarılan yaban hayvanı figürlü "T" biçimli dikili taşlardan esinlenerek yapılan hediye takdim etti.

Nikah sonrası açıklamada bulunan Fevzi Demirkol, ilk defa bir çiftin nikahının böylesine önemli bir yerde kıyıldığını söyledi.

Genç çifte ömür boyu mutluluklar dileyen Demirkol, "Biz Göbeklitepe'yi tanıtırken nasıl 'daha eskisi yok' diyorsak, siz de öyle bir hayat yaşayın ki 'daha mutlusu yok' desinler." diye konuştu.

Damat Fahri Tokdemir ise bu mutlu günlerini "tarihin sıfır noktası"nda ölümsüzleştirmek için Göbeklitepe'de olduklarını dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.


Benzer Haberler & Reklamlar