En iyi sosyal medya kullanan kurumlar ödüllendirildi

En iyi sosyal medya kullanan kurumlar ödüllendirildi

Social Media Awards Turkey 2019 sonuçları açıkladı. Sosyal Medya Ödülleri listesine göre soyal medyayı en iyi kullanarak ödüle layık görülen müzeler, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Pera Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi ve İTÜ en iyi sosyal medya kullanan üniversiteler oldu.

Sosyal medyanın en iyileri ödüllerine kavuştu

Social Media Awards Turkey 2019 kazananları belli oldu. Kazananlar 3 Mayıs’ta Raffles İstanbul’da düzenlenen görkemli törenle ödüllerine kavuştu.

Haluk Levent, Cem Yılmaz, Enis Arıkan, Serenay Sarıkaya ve birçok sosyal medya fenomenin de ödüle layık görüldüğü gecede Veri Ödülleri’nde Grand Prix’nin sahibi Madame Coco olurken Jüri Ödülleri’nde ise Grand Prix’yi kazanan proje Çelik Motor ve Havas İstanbul’un hayata geçirdiği “KaputaVur” çalışması oldu.

En iyi Case video ödülü Akbank ve TBWA\Istanbul’un hayata geçirdiği “28. Akbank Caz Festivali” adlı projeye verildi.

SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ KAZANAN MÜZELER

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Pera Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi

SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ KAZANAN ÜNİVERSİTELER

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi ve İTÜ

SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ KAZANAN ÖZEL ÜNİVERSİTELER

Yaşar Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi

SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ KAZANAN ÖZEL ÜNİVERSİTELER

Yaşar Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi

SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ KAZANAN KÜLTÜR VE ETKİNLİK MEKANLARI

İş Sanat, Akbank Sanat ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)

SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ KAZANAN TUR ŞİRKETLERİ

Neredekal.com, Prontotour ve Setur

SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ KAZANAN TUR ŞİRKETLERİ

Koç Holding, Rönesans Holding ve Sabancı Holding

Marketing Türkiye ve Bo­omSonar iş birliğiyle ha­yata geçirilen, marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilere dayalı olarak ölçen ilk v tek ya­rışma Social Media Awards Turkey’nin üçüncüsü 3 Mayıs’ta Raffles İstanbul’da düzenlendi.

Deloitte Türkiye’nin uzman­lığıyla katkıda bulunduğu yarışmaya bu yıl rekor bir başvuru yapıldı. Social Media Awards Turkey'in değerlendirmeye aldığı proje sayısında bir önceki yıla oranla yüzde 24'lük bir artış yaşandı. Yarışmanın ödül törenine sektörün önde gelen marka ve ajans temsilcilerinin yanı sıra, Social Media Awards Turkey jüri üyeleri, dernek başkanları ve sosyal medyayı en iyi kulla­nan ünlüler ve sosyal medya fenomenleri de katılım gösterdi.

Bölümler ve ödüller

Ayrıca yarışmada 16 ayrı kategoride sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler ve feno­menler de ödüllendirildi. Başvuruları de­ğerlendiren jüride PR, medya satın alma, sosyal medya ve dijital ajans temsilcileriy­le fikir önderleri, akademisyenler ve der­nek yöneticileri yer aldı.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Social Me­dia Awards Turkey 2019’da 1 Mart 2018- 12 Mart 2019 tarihleri arasında dijitalde yayınlanan çalışmalar katıldı. Yarışmanın ödüllendirme sistemiyse Jüri Ödülleri, BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka En­deksi” olan SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç bö­lümden oluştu.

Veri Ödülleri’nde sıralama yapılırken SocialBrands’in 30’dan fazla veri temelli kriter kullanan algoritması temel alındı. Tüm bölümlerde en başarılı işler Altın, Gümüş ve Bronz Ödüllerin sa­hibi oldu.


Benzer Haberler & Reklamlar