Dünya Şampiyonu ve Kürşat Tüzmen Troya için birlikte kulaç attı

Dünya Şampiyonu ve Kürşat Tüzmen Troya için birlikte kulaç attı

2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde Kale Seramik ana sponsorluğunda düzenlenecek Troya Açık Su Yüzme Yarışına katılacak Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Ute Hascher-Brückner, Çanakkale Boğazı'nda gösteri amaçlı yüzdü.

Brückner, kendisine eşlik eden eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile birlikte Çanakkale Yat Limanı'ndan suya girip boğazın ortasına kadar yüzdü ve geri geldi. Brückner ile Tüzmen, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törende konuşan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Kale Seramik ana sponsorluğunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Valilik, Kepez Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Türk Spor Vakfı'nın (TSV) katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliğin kentte yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

TSV üyesi de olan Tüzmen ise yarın yapılacak etkinliğin gelecek yıllar için örnek temsil edeceğini ifade etti.

Çanakkale'nin "2018 Troya Yılı" kapsamında çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını aktaran Tüzmen, "Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Ute Hascher-Brückner ile yarın da yaklaşık bin sporcu ile suya girip önemli bir organizasyonda kulaç atacağız. Emeği geçenleri tebrik ediyor ve kutluyorum. Önümüzdeki yıl daha geniş kitlelere ulaşmasını ümit ediyorum." diye konuştu.

Ute Hascher-Brückner de Çanakkale'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, boğazın serin suyuna girmenin çok keyif verici olduğunu söyledi.

"2018 Troya Yılı" etkinlikleri kapsamında bu yıl ilki düzenlenecek yarış, Çanakkale'deki Yeni Kordon ile Kepez Belediyesi halk plajları arasında gerçekleştirilecek. Yarın saat 10.00'da başlayacak etkinlik, 13.00'te bitecek ve ardından ödül töreni yapılacak. 

Yaklaşık bin sporcunun katılacağı etkinliğin parkur teması ise Mesudiye Zırhlısı olacak. 

Burak Akay - AA


Benzer Haberler & Reklamlar