Bursa'da kaçak kazıda patlama sonucu bir defineci öldü

Bursa'da kaçak kazıda patlama sonucu bir defineci öldü

İstanbul'dan Bursa'ya giderek, kaçak kazı ile define arayan 4 kişi kayaları patlatmak için gübreden imal edilen patlayıcı kullandı. Parçalanan kayalardan bir parçanın isabet ettiği bir defineci hayatını kaybetti.

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde kaçak kazı yapan definecilerden biri, el yapımı bomba ile parçaladıkları kayanın başına isabet etmesi neticesi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan define aramak için Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi'ne gelen Ö.İ. (39), R.K. (54), M.D. (51) ve O.G. (32) bölgede izinsiz kazı gerçekleştirdi.

Ö.İ., kayaların arasına gübreden imal edilmiş el yapımı patlayıcı sıkıştırdı. Patlama sonucu parçalanan kayadan kopan bir parça Ö.İ.'nin başına isabet ederek ağır şekilde yaralanmasına neden oldu.

Olay yerine gelen ambulansla Yenişehir Devlet Hastanesine kaldırılan Ö.İ., burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Diğer definecller selfi yaparken düştüğünü idda ettiler

Olaydan sonra diğer 3 defineci, kendilerini yerli turist gibi tanıtıp, seyahat amaçlı obölgede bulunduklarını ve hastanedeki arkadaşlarının selfie yaparken kayalıklardan yuvarlanarak yaralandığını iddia ettiler.

Ancak jandarma ekipleri, soruşturma sonucu, onların İstanbul'dan Bursa'ya kaçak define aramak için geldiklerini belirledi.

Olay yerinde yapılan araştırmada, 2 adet dedektör, 1 adet hilti, 1 adet jeneratör, 2 adet kazma, 2 adet kürek bulundu.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda gözaltına alınan şüpheli şahısların "Kasten Öldürme ve 2363 Sayılı Kanuna Muhalefet (İzinsiz Kazı)" suçlarından adliyeye çıkarılacakları belirtildi. 


Benzer Haberler & Reklamlar