Afrodisias Festivalinde gladyatör dövüşleri canlandırıldı

Afrodisias Festivalinde gladyatör dövüşleri canlandırıldı

Afrodisias Fotoğraf, Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında; 2 bin yıl önceki antik Roma kıyafetlerini giyerek dönemin kral ve kraliçesi ile gladyatörlerini canlandıran vücut geliştirme sporcularından seçilmiş mankenler, danslar eşliğinde kılıç ve kalkanlarla sahneye giriş yaparak tarihi dövüşleri canlandırdılar.

Afrodisias antik kentindeki doğal akustiği ile meşhur 8 bin kişilik antik tiyatro tarihi bir etkinliğe sahne oldu.

İHA'nın haberine göre; Aydın'ın Karacasu ilçesinde Ara Güler ve Prof. Dr. Kenan Tevfik Erim'i Anma ve 1. Uluslararası Afrodisias Fotoğraf, Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında, 2 bin yıllık gladyatör dövüşleri canlandırıldı.

2 bin yıl önceki antik Roma kıyafetlerini giyerek dönemin kral ve kraliçesi ile gladyatörleri canlandıran vücut geliştirme sporcularından seçilmiş mankenler, danslar eşliğinde kılıç ve kalkanlarla sahneye giriş yaparak gladyatör dövüşlerini canlandırdılar.

Festivalin son gününde "Afrodisias Antik Tiyatro" da düzenlenen gladyatör dövüşlerine yoğun katılım oldu. Gladyatör dövüşleri vatandaşların da yoğun katılımıyla heyecan içinde gerçekleşti.

Kılıçlarla dövüşen askerlerin ölüp öldürülmeme işaretlerini de kral verdi.

Antik Tiyatro İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı okçuluk ekiplerine de ev sahipliği yaptı.

Etkinliği Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, Buharkent Kaymakamı Tayyar Emre Mahmutoğlu, Yenipazar Kaymakamı Bekir Yalçın, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı, Soner Yelkovan, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Berlin Eski Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, davetliler ve protokol üyeleri takip etti.

 


Benzer Haberler & Reklamlar