3 ildeki 5 ayrı arkeolojik kazı için toplam 92 personel alınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Çanakkale, Çankırı ve Muğla illerinde gerçekleştirilen arkeoloji kazılarına arkeologlar, restoratörler ve vasıfsız kazı işçileri aranıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı arkeolojik kazılarda toplam 92 kişilik personel ihtiyacı olduğu belirtildi.

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan İşçi Personel Alımı ilanlarına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı 3 ildeki 5 ayrı arkeolojik kazı için toplam 92 personel alacak.

Personel ihtiyacı olan kazılar; Çanakkale Maydos Kilistepe Kazı Başkanlığı,  Çanakkale Troya Kazı Başkanlığı, Çanakkale Gülpınar Kazı Başkanlığı, Çankırı Çorak Yerler Kazı Başkanlığı ve Muğla Tlos Antik Kenti Kazıları olarak açıklandı.

Çanakkale Kazı Başkanlıkları: Çanakkalede bulunan Maydos Kilistepe kAzı Başkanlığı 10 İşçi ve 6 Arkeolog alacak. Troya Kazı Başkanlığı 1 Arkeolojik Kazı Aşçı, 10 Arkeolog, 15 Vasıfsız İşçi, 1 Fotoğrafçı, 1 Bilgisayar Programcısı, 3 restoratör alacak. Gülpınar kazı Başkanlığı ise, 20 İnşaat Onarım Kazı İşçisi alacak.

Çankırı Çorakyer Kazı Başkanlığı: 10 arkeolog alınacak.

Muğla Tlos Antik Kenti Kazıları: 15 Vasıfsız beden işçisi alınacak.

Söz konusu olan Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan kazı Başkanlıkları alımını yapacakları kadrolar için, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 18 Yaşını tamamlamış olmak, En az okuryazar olmak, Alım yapılacak bölgede ikamet ediyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranıyor. Ayrıca bazı kazı başkanlıkları adaylardan söz konusu kazıda daha önce çalışmış olmak şartıda arıyabiliyor. Bu detaylara aşağıdaki belgelerden ulaşabilirsiniz.

İlgili ilanlar İŞKUR Kurum dışı ilanları arasında ilan edilmiş olup adaylar için başvuru tarihleri değişiktir. Ancak adayların dikkat etmeleri gereken hususlardan biriside başvuru sürelerinini az olmasıdır. Bu nedenle adaylar bir an önce başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Benzer Haberler & Reklamlar