Simena Antik Kenti, kurumların işbirliğiyle temizlendi

Antalya'nın Demre ilçesinde bulunan ve karada olmasına rağmen karayolu ulaşımı olmayan Simena Antik Kenti'nde temizlik yapıldı.

Demre Belediyesi'nin öncülüğünde yapılan temizlik çalışmasına Demre Belediyesi'nden 10, Likya Uygarlıkları Müzesi'nden 10, Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Hizmet Birimi'nden 5 olmak üzere toplam 25 kişi katıldı.

Simena Antik Kenti'nde ilk kez genel bir temizlik yapılırken, ekipler denizden Simena Kalesi'ne doğru çıkan dört yoldaki ağaçlarda budama yaptı, makinelerle otlar biçildi. Antik kentin her yerindeki çöpler toplandı. İlaçlama ekipleri antik kentte sivri sinek ilaçlaması yaptı. Ekipler topladıkları çöpleri ve atıkları çuvallara doldurdu. Çöpler ve atıklar denizden teknelerle Üçağız Mahallesi'ne getirildi ve çöp toplama aracına yüklendi.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, "Kaleköy dünyaca ünlü Simena Antik Kenti'nin merkezi. Karayolu ulaşımı yok. İlk kez belediye olarak antik kentte genel bir temizlik yaptık. Çünkü buraya her gün binlerce yerli ve yabancı turist geliyor. Önemli bir turizm merkezi. Sezon boyunca temizlik çalışmasına devam edeceğiz. Ancak burada yaşayan hemşehrilerimizin ve gelen konuklarımızın antik kenti temiz tutma konusunda duyarlı davranmasını bekliyoruz" dedi.


Benzer Haberler & Reklamlar