Kiliseden çaldıkları tabloyu antikacıya satmaya çalışan hırsızlar yakalandı

Kiliseden çaldıkları tabloyu antikacıya satmaya çalışan hırsızlar yakalandı

İstanbul'un Fatih ilçesinin Balat semtinde kazı yaparak bir kiliseye girip değerli tabloyu çalarak satmaya çalışan hırsızlar, polis operasyonuyla yakalandı.

İHA'nın haberine göre; Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Balat Mahallesi Mürselpaşa Caddesi'nde bulunan bir kilise içerisinde kazı yapıldığı ve maddi değeri çok yüksek olan tablonun çalındığı ihbar üzerine harekete geçti.

Kilise ve çevresinde yapılan incelemelerde, Ayvansaray Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir antika dükkanı sahibine Hakan Ç. isimli şahıs tarafından hırsızlığa konu tablonun satışının teklif edildiğini tespit edildi.

İz süren ekipler, antika dükkanı sahibi üzerinden şüpheli şahısla müşteri kılığında buluşma ayarladı. Şüpheli şahsın antika dükkanı sahibini bir pasajın çatı bölümüne yönlendirdiğini gören ekipler takibin ardından tablonun saklı tutulduğu çatı katına operasyon düzenledi.

Operasyonda Hakan Ç. ile Bayram T. isimli şüpheliler yakalanırken tarihi eser tablo muhafaza altına alındı.Polis ekipleri yürüttüğü çalışmalarla birlikte kilise içerisinde kazıya ve tablonun satışına yönelik girişimlerde bulunan toplam 10 şüpheli gözaltına alındı.

Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilere ifadelerinin ardından adli kontrol hükümleri uygulandı.


Benzer Haberler & Reklamlar