Gattinoni Travel acenteleri, İstanbul'u keşfe çıktı

İtalya’nın en büyük tur operatörlerinden Gattinoni Travel, yıllık toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) açıklamasına göre, Türkiye’nin uluslararası alanda kongre turizmine geri dönüşünün işaretleri gelmeye devam ediyor.

Gattinoni Travel’ın "İnsanları Bir Araya Getirmek" temasıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantıya yaklaşık 500 alt acente katıldı. Söz konusu toplantının İstanbul’da düzenlenmesi için TÜROB yoğun temaslarda bulundu.

Organizasyona Bakanlık, TGA, THY, İTO ve TUGEV’den destek geldi

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, organizasyonun İstanbul’da düzenlenmesi için yoğun çaba harcadıklarını belirterek, "Son yıllarda Türkiye ile İtalya arasındaki turizm trafiğinin arttığını görmekten memnuniyet duyuyoruz ve bu toplantının iki ülke arasındaki turizm hareketlerine büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

Eresin, "Kültür ve Turizm Bakanı'mız Mehmet Nuri Ersoy'un yakın ilgisinde, TÜROB olarak Türk Hava Yolları ile başlattığımız yoğun çabalar sonucunda Türk turizmi için son derece önemli bir organizasyonu ülkemize kazandırmış olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Kongreye İtalya'nın farklı şehirlerinden 500'ün üzerinde seyahat acentesi katıldı. Bu organizasyon sonrasında özellikle İtalya’dan ülkemize turizm talebinde önemli oranda artış bekliyoruz. Kongrenin ülkemizde gerçekleşmesi için Kültür ve Turizm Bakanı'mız Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Alpaslan, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Bolat, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı Başkan Vekili Bahadır Yaşık ve TÜROB üyelerimizin desteklerine minnettarız." dedi.

Franco Gattinoni: Geri döneceğiz

Gattinoni Yönetim Kurulu Başkanı Franco Gattinoni ise şöyle konuştu: "Seyahat acentelerimizi, 'köprü' kavramının mükemmel bir şekilde vücut bulduğu İstanbul'da turizmin önde gelen aktörleriyle bir araya getirmek bizler için ilham verici oldu. Türk Hava Yolları'nın Milano, Bologna, Roma, Napoli, Bari, Palermo ve Katanya'dan uçuşlarıyla gelen misafirlerimiz 13 ayrı otelde konakladı. İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken Tarihi Yarımada, Boğaz Turu ve şehrin turistik cazibe bölgelerini ziyaret etme, eşsiz kültür ve gastronomisini deneyimleme fırsatımız oldu. Tüm katılımcılarımızla güzel anılarımızı geride bırakarak en kısa zamanda tekrar geri dönmek üzere İstanbul’dan ayrılıyoruz."

Açıklamada aktarılanlara göre, Gattinoni Travel, yaklaşık 1500 alt satış acentesiyle birlikte yıllık 1 milyonun üzerinde turiste ulaşırken, 520'den fazla MICE (toplantı, kongre, konferans, etkinlik) operasyonuna, 50 bin seyahat organizasyonuna imza atıyor.

Gattinoni Travel, 2023 yılında yüzde 40 büyümeyle 295 milyon avro ciro elde etti. Bir önceki yıla göre yüzde 36 artışla 1 milyar 608 milyon avro sözleşme hacmine ulaştı.


Benzer Haberler & Reklamlar