Selimiye Haberleri

Side Antik Kentinin Canavar Otu korumaya alındı

Side Antik Kenti'nin 'Canavar Otu' korumaya alındı

Bilimsel ismi Orobanche sideana olan Side Canavar Otu adlı endemik bitki türünü korumak için Side Antik Kenti ören yerinde, turistik amaçlı at binme faaliyetleri ve deve turları yapılması yasaklandı

Selimiye Camisinin röntgeni çekiliyor

Selimiye Camisi'nin röntgeni çekiliyor

Mimar Sinan şaheserlerinden Selimiye Camisi'nin yer altındaki varlıklarını tespit amacıyla GPR cihazı ile zemin üzerinden tarama çalışmaları başladı.

Selimiye Camisi Meydan Projesi

Selimiye Camisi Meydan Projesi

Edirne Belediyesi içinde Yemiş Kapanı Hanı kalıntılarının da bulunduğu alanda mevcut temelleri koruyarak meydan yapmak isitiyor.

Selimiye Camisi kapatılmadan onarılacak

Selimiye Camisi kapatılmadan onarılacak

Mimar Sinan'ın ustalık eseri olarak kabul ettiği ve Sultan II. Selim tarafından yaptırılan Selimiye Camisi'nin, restorasyonu sırasında ibadet ve ziyarete açık olacağı bildirildi.

İlk Ders: Mimar Sinandan

İlk Ders: Mimar Sinan'dan

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesini kazanan öğrenciler, Edirne'deki tarihi eserlerin yanı sıra Selimiye Camisi'nde yaptıkları inceleme ve eskiz çalışmalarıyla ilk dersi adeta Mimar Sinan'dan alıyor.

Edirne 1 hafta otobüsle ücretsiz gezilecek

Edirne 1 hafta otobüsle ücretsiz gezilecek

Osmanlı Devleti'ne bir asır başkentlik yapan ve bünyesinde çok sayıda ecdat yadigarı tarihi eseri barındıran Edirne, iki katlı üzeri açık tur otobüsünde 6 dilde yapılacak çeviriyle tanıtılacak ve 18-24 temmuz arası ücretsiz…